Home Nopietnāk Iedzīvotāji nesaprašanā – kad īsti šogad ir Pirmā Advente? Mums ir atbilde!

Iedzīvotāji nesaprašanā – kad īsti šogad ir Pirmā Advente? Mums ir atbilde!

1

Kāda TV3 raidījuma “Bez Tabu” skatītāja jautā: Kad īsti ir Pirmā Advente? Dažos plānotājos atzīmētas novembra beigas, bet interneta redzēju, ka decembra sākumā. Kā tad īsti ir?

 

Atbild Elijs Godiņš, Rīgas Doma dekāns: “Pirmo Adventi rēķina no Ziemassvētkiem, un apmulsums ir saistīts ar to, ka cilvēki ir aizmirsuši, kad ir Ziemassvētki. Mēs sākam svinēt Ziemassvētkus nevis Ziemassvētku dienā, bet Ziemassvētku svētvakarā. Tas ir vecs latviešu vārds, kas apzīmē iepriekšējo dienu pirms svētkiem. Tātad 24.decembris, ko esam pieraduši svinēt, ir svētvakars. Ziemassvētki ir 25. decembris. Līdz ar to mēs rēķinam četras svētdienas no tā – 24. decembris ir Ceturtā Advente, un vakarā mēs svinam svētvakaru. Parēķinam četras svētdienas atpakaļ un iegūsim Pirmo Adventi – 3. decembris.”

 

Garīdznieks norāda, ka šī lieta kļūst aktuāla gados, kad Ziemassvētki iekrīt pirmdienā. Ja Ziemassvētki nav pirmdienā, svētvakars un Ceturtā Advente neiekrīt vienā dienā, līdz ar to apjukums nerodas.

 

 

 

 

1 COMMENT

  1. Kā mani kaitina krustnešu virsdegunība, patmīlība, egoisms! Un mani tautieši kā muļķi svin iekarotāju svētkus… Pie mums Jahve tikai sliktu darija, es kā viens no senajiem Dieviem varu tā teikt. Jezuītu čeka šeit kārtīgi uzdarbojās. Esmu pats sīkstākais no senlatjvu Dieviem, es nepadošos kristietības tirānijas priekšā. Patiesā cieņā, Jūsu Latviešu Skaudības Dievs Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁 ®Skolnieciņš Skolnieciņš™

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.