Home Nopietnāk ‘Psiholoģiski es turos.’ Valters Frīdenbergs guļ tad, kad nesāp

‘Psiholoģiski es turos.’ Valters Frīdenbergs guļ tad, kad nesāp

1

21.novembra pēcpusdienā ar vēzi slimais mūziķis Valters Frīdenbergs vairs nespēja klusēt. Viņš meta kaunu pie malas, lai lūgtu mūsu visu palīdzību. Savā “Facebook” kontā ievietoja video, vienlaikus parādījās arī iespēja ziedot portālā ziedot.lv.

 

 

 

Pirmajam ārstēšanās posmam klīnikā Vācijā jau astoņas ķīmijterapijas pārcietušais Valters nelūdza milzīgu summu. Tie bija 17 500 eiro, kas tika saziedoti burtiski minūtēs. Bija zināms, ka būs nepieciešami vēl vairāki desmiti tūkstoši ārstnieciskajām manipulācijām, kas sekos pēc tam. Jau līdz otrdienas vakaram bija saziedota iespaidīga summa, aptuveni 90 tūkstoši eiro, bet nākamās dienas rīta pusē ziedojumi jau pārsniedza 100 000 eiro robežu. Ceturtdienas vakarā saziedoti aptuveni 111 000 eiro.

 

Jau iepriekšējos mēnešos vairākos izdevumos izskanēja minējumi, ka Valters varētu būt saslimis ar kādu onkoloģisko slimību, tomēr mūziķis atbildēja visai izvairīgi. Sarunā ar “Latvijas avīzi” Valters vairs neslēpj, ka situācija ir nopietna.

 

Pirms aptuveni gada sataustījis aizdomīgu veidojumu ķermenī, kas izrādījies ļaundabīgs audzējs. Sekoja operācija un ķīmijterapija, slimība atkāpās. Tomēr agresīvās formas audzējs atgriezies un nu Valteram metastāzes jau sasniegušas limfvadus. Astoņu ķīmijterapiju dēļ viņš palicis bez matiem, bārdas un uzacīm.

 

Pēc ķīmijterapijām dažbrīd bijis ļoti slikti – pat tā, ka grūti saņemties, lai tiktu līdz labierīcībām. Tuvie cilvēki nākuši Valteram palīgā. Tomēr šobrīd jau ir tā, ka psiholoģiski mūziķis turas, bet fiziski ir smagi. Metastāzes spiež uz lielajiem asinsvadiem un nerviem.

 

Sāpju dēļ Valteram nākas gulēt tad, kad nesāp, dienas un nakts iedalījums vairs nepastāv. Sāpes dienā atkāpjas labi ja uz dažām stundām, lai gan viņš lieto medikamentus. Veikta arī asinspārliešana.

 

Nu Valteram priekšā sarežģīta operācija Šaritē klīnikā Vācijā. Jaunais vīrietis ir optimistisks par savām izredzēm uzveikt ļauno slimību. Ar viņu kopā šobrīd ir visa Latvija!

 

Ja vēl neesi paspējis ziedot, to iespējams paveikt portālā ziedot.lv vai zvanot pa ziedojumu tālruni 90067003 (maksa par zvanu ir 1,42 eiro).

 

1 COMMENT

  1. Ko var tos cilvēkus muļķot un āzēt, nekāda ķīmījterapija, asins pārliešana, vai kāda cita ākstīšanās nekādi nepalīdzēs pret onkoloģiju, no jums cilvēciņi, tik izmāna naudu un ne pa jokam. Ja cilvēks tic, ka viņu izārstēs ārsti un ar ķīmiju, tad šī cilvēka dienas ir skaitītas

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.