Home Nopietnāk Sniegs un sals nedēļas sākumā, bet kas gaidāms turpmāk?

Sniegs un sals nedēļas sākumā, bet kas gaidāms turpmāk?

0
kaboompics.com
kaboompics.com

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par turpmākajās septiņās dienās gaidāmo laiku.

 

Valsts svētki pagāja zema spiediena ieplakas ietekmē, tādēļ debesis pamatā aizklāja mākoņi, lai gan  brīžiem tās arī noskaidrojās. Daudzviet novērots lietus un piekrastē pūta mēreni stiprs dienvidrietumu, rietumu vējš, kas brāzmās sasniedza 15-18 m/s. Gaisa temperatūra saglabājās nelielā intervālā virs 0° atzīmes.

 

 

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies arī nākamās nedēļas sākumā un vidū – laika apstākļus aizvien noteiks plašs zema spiediena apgabals. Debesis būs lielākoties mākoņainas un, lai gan brīžiem uzspīdēs arī saule, tomēr teritorijas lielākajā daļā ik pa laikam gaidāmi nokrišņi – sākotnēji lietus, taču, ieplūstot nedaudz vēsākam gaisam, nedēļas vidū jau galvenokārt slapjš sniegs un sniegs. Vietām izveidosies, un līdz darba nedēļas izskaņai arī saglabāsies, neliela sniega sega. Īpaši uzmanīgiem jābūt autovadītājiem, jo nokrišņu fāze bieži mainīsies, atsevišķi ceļa posmi kļūs slideni, kā arī nokrišņu laikā iespējama īslaicīga redzamības samazināšanās. Pierimstot vējam, nakts un rīta stundās vietām veidosies dūmaka, migla un apledojums. Gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu vēl saglabāsies -1…+2° intervālā, taču otrdien un trešdien tā pazemināsies līdz -1…-4°, tikai vietām piekrastes teritorijās temperatūra saglabāsies virs 0°. Vēl pirmdien gaiss iesils līdz +2…+6°, tomēr turpmākās dienas gaiss nebūs siltāks par 0…+2°, vietām visu diennakti gaisa temperatūra nepārsniegs 0° atzīmi.

 

 

Darba nedēļas otrā pusē Baltijas jūras reģionam no rietumiem pietuvosies dziļš un aktīvs ciklons un tā austrumu mala noteiks laika apstākļus Latvijā. Līdz ar nedaudz spēcīgāku dienvidu puses vēju, valstī atkal ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss un to atkal šķērsos vairākas mākoņu un nokrišņu zonas. Nokrišņu fāze atkal mainīsies, bet pretējā virzienā – no slapja sniega un sniega, tie pāries lietū. Nelielā sniega kārta, visticamāk, nokusīs. Maksimālā gaisa temperatūra dienā sasniegs +4…+9°, un arī naktīs tikai vietām gaisa temperatūra noslīdēs zem 0°, galvenokārt tā būs 0…+5° robežās.

 

 

Šībrīža prognozes liecina, ka nedēļas nogalē Latvijā atkal ieplūdīs relatīvi aukstāks gaiss. Veidosies gubu-lietus mākoņi, kas daudzviet atnesīs nokrišņus –  lietu, bet vietām arī slapju sniegu. Pūtīs brāzmains rietumu puses vējš, kas jūras piekrastē  sasniegs 16-21 m/s.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.