Home Nopietnāk Nākamnedēļ naktīs krietnāk piesals, 18.novembra svētkus sagaidīsim ar lietu, vēju un slapju...

Nākamnedēļ naktīs krietnāk piesals, 18.novembra svētkus sagaidīsim ar lietu, vēju un slapju sniegu

0
pexels.com/Dan Hamill/CC0 License
pexels.com/Dan Hamill/CC0 License

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par svētku brīvdienās un nākamnedēļ gaidāmo laiku.

 

Novembra pirmā pusē laiks Latvijā ir bijis nedaudz siltāks kā ierasti. Diennakts vidējā temperatūra, neskaitot 1.novembri, bijusi par +1 līdz +3 augstāka nekā norma. Ņemot vērā ilggadējos novērojuma datus, noturīgs sals, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra pazeminās zem 0 grādiem, sākot no valsts ziemeļaustrumu rajoniem parasti iestājas novembra otrajā pusē. Kaut arī šogad oktobrī valsts austrumos atsevišķās dienās diennakts vidējā temperatūra bija negatīva, tomēr sals nebija noturīgs un galvenokārt ilga vien pāris dienas. Sagaidāms, ka noturīgāks sals valsts austrumos iestāsies nākamnedēļ, kad gaisa temperatūra dienā nepaaugstināsies virs +1…+3 grādiem, bet atsevišķās vietās naktī varētu pazemināties līdz pat -8 grādiem.

 

Piektdien  Latviju no rietumiem sasniegs nokrišņu zona, kas samērā ātri virzīsies pāri Latvijas teritorijai, līdz ar to lietus nebūs ilgstošs un dienas vidū debesis atkal pakāpeniski skaidrosies. Gaisa temperatūra dienas laikā paaugstināsies līdz +5…+8 grādiem, bet naktī uz sestdienu gaiss atdzisīs līdz -1…+3 grādiem, un tikai vietām piekrastē temperatūra saglabāsies +5…+8 grādu robežās.

 

Par nokrišņiem valsts svētkos: Visvairāk nokrišņu gaidāms Kurzemē, kur dienas laikā vietām nokrišņu daudzums var sasniegt 15 mm, kas atbilst stipram lietum. Vidzemē un Zemgalē lietus būs neliels un īslaicīga rakstura, bet Latgalē svētku diena varētu paiet bez būtiskiem nokrišņiem.

 

Par vēja brāzmām: Šajās dienās dominēs dienvidrietumu, dienvidu vējš,  kas jau šonakt piekrastē brāzmās sasniegs 15-18 m/s. Brāzmainais vējš piekrastē saglabāsies līdz pat sestdienas vakarpusei, bet pārējā valsts teritorijā visstiprākais vējš sagaidāms tieši 18.novembrī, tomēr vēja brāzmas nepārsniegs 12-14 m/s.

 

Par gaisa temperatūru: Dienas laikā 18.novembrī visā valsts teritorijā gaisa temperatūra saglabāsies +3…+8 grādu robežās, bet naktī uz svētdienu gaisa temperatūra pazemināsies līdz 0…+5 grādiem.

 

Svētdien un pirmdien daudzviet sagaidāms īslaicīgs lietus, vietām arī slapjš sniegs. Gaisa temperatūra dienas laikā būs +1…+5 grādi, bet naktī no svētdienas uz pirmdienu gaiss atdzisīs līdz -2…+3 grādiem.

 

Sākot ar otrdienu, pakāpeniski kļūs vēsāks un nedēļas otrajā pusē, galvenokārt valsts austrumos, gaisa temperatūra arī dienas laikā nepārsniegs nulles grādu atzīmi, bet nakts laikā termometra stabiņš var noslīdēt līdz pat -7…-8 grādu atzīmei. Jaunnedēļ, pastiprinoties anticiklona ietekmei, nokrišņu daudzums būs neliels.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.