Home Nopietnāk Ceturtdienas pievakarē liela nelaime notikusi Ludzā

Ceturtdienas pievakarē liela nelaime notikusi Ludzā

0
stock.tookapic.com
stock.tookapic.com

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9.novembra plkst. 6.30 līdz 10.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 33 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu un 19 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

Plkst. 17.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Saules ielu Ludzā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu ķieģeļu ēka 60m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās ar kaimiņu palīdzību no ēkas tika iznests cilvēks, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi veica atdzīvināšanas pasākumus, bet glābt cilvēka dzīvību neizdevās. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 20.26.

 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, vieglā automašīna, dzīvokļa durvis un kājslauķis, sodrēji divu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Naukšēnu novada Ķoņu pagastā, kur 150m2 platībā dega šķūnis. Izsaukums uz notikuma vietu saņemts plkst. 20.56, bet plkst. 1.37 ugunsgrēks likvidēts.

 

Vakar plkst. 9.06 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Valmierā, kur, pēc sākotnējās informācijas, ēkā bija noticis sprādziens. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka vienstāvu ēkā ar mansardu  nograndis sprādziens kā rezultātā sagruvis ēkas jumts, mansarda stāvs un ēkas sienas. Notikumā bija cietis viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja sagruvušo ēku un pārliecinājās, ka ēkā vai tās apkārtnē neatrodas cilvēki. Kā iespējamais eksplozijas iemesls tiek minēts gāzes noplūde no gāzes plīts vai balona.

 

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar Nīcgales ielā Rīgā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja telekomunikācijas vados sapinušos putnu un nogādāja veterinārajā klīnikā, bet Dagdas novada Ezernieku pagastā no apmēram divu metru dziļas vircas bedres glābēji izcēla zirgu.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.