Home Nopietnāk Kuldīgas pusē pastniece uziet ‘dzīvu mironi’. Ingum ir tikai 31…

Kuldīgas pusē pastniece uziet ‘dzīvu mironi’. Ingum ir tikai 31…

0

Par šausminošu gadījumu Kuldīgas pusē trešdien vēstīja raidījums “Bez Tabu”. Pastniece ieradusies pie 31 gadu veca invalīda Ingusa, lai nogādātu viņam pensiju, bet durvis neviens neatver. Pasaukusi palīgā autoveikala šoferi, un viņiem izdodas iekļūt ēkā. Skats, kas pavērās viņu acīm, bija šausmīgs.

 

Gultā savos izkārnījumos un urīnā gulēja mājas iedzīvotājs, kurš drīzāk atgādina dzīvu mironi. Izvārdzis, vien kauli un āda, nevarējis pat nosēdēt. Viņam piešķirta invaliditāte, jo ir garīga rakstura saslimšana. Lai saglabātu saprātu, regulāri jālieto zāles. Kad slimība saasinās, puisis klaiņo apkārt, pat dodas komunicēt ar lopiem citās saimniecībās.

 

Lai viņš atrodas sociālā dienesta redzeslokā, tomēr eksistē neapskaužamos apstākļos, bez dzeramā ūdens un elektrības. Māju arīdzan šobrīd nav iespējams apkurināt, pa spraugām pūš vējš. No pavasara viņš nav rādījies pie kaimiņienes, pie kuras parasti ņēma ūdeni.

 

Šoreiz vīrietis nogādāts slimnīcā. Diemžēl kājas pamatīgi apsaldētas un ir aizdomas, ka tās vajadzēs amputēt. Atrodas intensīvajā nodaļā, nerunā un nestaigā, raidījumam pastāstīja anonīms avots. “Arī dakteri bija šokā, nāve bija tikai laika jautājums! Dakteri teica, ka tiktāl novārdzis bada dēļ, nav veikta sociālā aprūpe.”

 

Sociālajā dienestā norāda, ka darbiniece kungu apciemojot reizi mēnesī, pēdējoreiz – pirms 11 dienām. Viņš redzeslokā ir jau vairākus gadus. Pārcelties uz pansionātu puisis atsakās, ar varu to darīt nevar, jo rīcībspēja nav atņemta.

 

Plašāk skatieties “Bez Tabu” sižetā no 3:42!

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.