Home Nopietnāk Zināma jaunākā laika prognoze šai nedēļai

Zināma jaunākā laika prognoze šai nedēļai

0
pexels.com/Tom Swinnen/CC0 License
pexels.com/Tom Swinnen/CC0 License

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs stāsta par gaidāmo laiku šonedēļ!

Brīvdienās laika apstākļus noteica plaša zema spiediena apgabala austrumu mala, tādēļ debesis bija pamatā mākoņainas un tikai brīžiem uzspīdēja saule. Daudzviet tika novērots arī neliels lietus un smidzināšana. Jūras piekrastē pūta brāzmains rietumu puses vējš. Gaisa temperatūra gan dienā, gan naktī saglabājās virs 0°, un bija arī nedaudz augstāka par novembra sākumam raksturīgajām temperatūrām (parasti ap +1…+3°), atsevišķās piekrastes novērojumu stacijās sasniedzot +10°.

Pirmdien Latvijas teritoriju šķērsos zema spiediena ieplaka – sākot no rietumiem, pāri valstij virzīsies neliela nokrišņu zona, kas dienas vidū rietumos, bet vakarā arī centrālajos rajonos nesīs nelielu lietu. Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +6…+10° robežās, bet gaidāmajā naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz +0…+5°. Turpmākajās dienās atmosfēras spiediens paaugstināsies, līdz ar to mākoņu daudzums samazināsies, nokrišņi mitēsies un pierims arī vējš. Nakts un rīta stundās vietām veidosies migla, dūmaka. Samazinoties mākoņu daudzumam, naktīs gaisa temperatūra vietām noslīdēs līdz 0…-3° atzīmei, tomēr dienās, pat uzspīdot saulei, nebūs siltāks par jau ierastajiem +4…+9°.

Nedēļas otrajā pusē augsta spiediena apgabals atkāpsies uz austrumiem un laika apstākļus Eiropas ziemeļu daļā atkal noteiks aktīva ciklonu darbība. Baltijas valstīs austrumu puses vējus nomainīs brāzmaini rietumu puses vēji. Mākoņu būs vairāk un biežāk arī līs. Palielinoties mākoņu daudzumam, gaisa temperatūra gan dienā, gan naktī saglabāsies +3…+8° intervālā.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.