Home Nopietnāk Sinoptiķi pastāsta, kad nokrišņi mitēsies (+prognoze nākamajai nedēļai)

Sinoptiķi pastāsta, kad nokrišņi mitēsies (+prognoze nākamajai nedēļai)

0

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par gaidāmo laiku nedēļas nogalē un nākamnedēļ.

 

Nedēļās pirmajā pusē pāri Krievijai virzījās dziļš un aktīvs ciklons, un tā rietumu mala noteica laika apstākļus arī Latvijā. Ciklona ietekmē darba nedēļa iesākās ar brāzmainiem vējiem – piekrastēvēja brāzmas sasniedza 20-27 m/s, citviet Latvijā 13-17 m/s. Bieži tika novēroti arī nokrišņi, tajā skaitā sniegs. Dažviet austrumos izveidojās arī neliela sniega sega – 1-2 cm biezumā (1. attēls). Savukārt šodien Latvijai pāri virzījās neliels ciklons ar jau nākamo nokrišņu zonu. Ar šo ciklonu Latvijā ieplūda siltāks gaiss, kā rezultātā arī austrumos sniegs pārgāja lietū un sāka kūst.

 

Rīt un sestdien, ciklonam aizvirzoties tālāk uz austrumiem, debesis būs mākoņainas, tomērbrīžiem starp mākoņiem uzspīdēs saule un vairs tikai dažviet nedaudz īslaicīgi līs. Savukārtsvētdien mākoņu būs vēl mazāk, un diena aizritēs jau bez būtiskiem nokrišņiem. Pūtīs lēni līdzmēreni dienvidu puses vēji, ar kuriem Latvijā ieplūdīs mazliet siltāks gaiss, līdz ar to gaisatemperatūra brīvdienās dienas laikā paaugstināsies līdz +6…+10 grādiem, un arī naktīstermometra stabiņš lielākajā teritorijas daļā turēsies +2…+7 grādu robežas, vien naktī uz sestdienu galējos ziemeļaustrumu rajonos gaiss atdzisīs līdz 0…-1 grādam.

 

Nākamā nedēļas sākumā Latviju šķērsos zema spiediena ieplakas, līdz ar to atsevišķās dienās var sagaidīt nelielu īslaicīgu lietu, bet nedēļas otrajā pusē atmosfēras spiediens paaugstināsies unnokrišņi mitēsies. Atsevišķās naktīs vietām veidosies migla. Valdošie būs pārsvarā lēni līdzmēreni dienvidu puses vēji, līdz ar to arī gaisa temperatūra nākamās nedēļas laikā būs līdzīga kā brīvdienās – dienas laikā tā  paaugstināsies līdz +5…+9 grādiem, savukārt naktīs pieturēsies ap+2…+7 grādiem.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.