Home Nopietnāk Ceturtdienas rīts sācies ar divām skumjām ziņām

Ceturtdienas rīts sācies ar divām skumjām ziņām

0
pixabay.com
pixabay.com

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1.novembra plkst. 6.30 līdz 2.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 29 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

Plkst. 20.38 VUGD saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu dārza mājai pie plīts dega grīda un malka 2m2 platībā. No piedūmotajām telpām ugunsdzēsēji glābēji izglāba apmēram 89 gadus vecu vīrieti, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 21.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Plkst. 21.40 tika saņemts izsaukums uz Ķeguma novada Rembates pagastu, kur dega dārza māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka dārza māja deg ar atklātu liesmu 80m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 40 gadus vecs vīrietis. Plkst. 1.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Šorīt plkst. 4.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dobeles ielu Daugavpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka dzīvojamās mājas dzīvoklis. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajiem blakus dzīvokļiem izglāba četrus cilvēkus, no kuriem viens bija cietis un nodots NMPD mediķiem, līdztekus no ēkas tika evakuēti divi cilvēki. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 45 gadus vecs vīrietis. Šorīt plkst. 7.41 ugunsgrēks tika likvidēts un tā degšanas platība bija 60m2.

 

Lai samazinātu iespēju ciest vai iet bojā ugunsgrēkā, VUGD aicina ierīkot dūmu detektorus, kas mājokļa iemītniekus ar skaļu signālu brīdinās par draudošajām briesmām. Īpaši svarīgi tas ir tādēļ, ka visbiežāk ugunsgrēki izceļas tieši nakts laikā, kad mājas iemītnieki guļ.

 

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji Neretas novada Neretas pagastā no upes izcēla noslīkušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.