Home Nopietnāk Ceturtdiena sākusies ar skumju ziņu no Rīgas

Ceturtdiena sākusies ar skumju ziņu no Rīgas

0
pixabay.com
pixabay.com

Par šonakt notikušu traģēdiju Rīgas centrā vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

 

Naktī plkst. 1.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Matīsa ielu Rīgā, kur no trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvokļa nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvoklī dega dīvāns 5m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 63 gadus vecs vīrietis. Plkst. 2.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Vakardien plkst. 21.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Edinburgas ielu Jūrmalā, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūņa ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 100m2 platībā deg koka šķūņi. Ugunsgrēkā cieta apmēram 60 gadus vecs vīrietis, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 00.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Plkst. 21.45 tika saņemts izsaukums uz Talsu novada Ģibuļu pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ar atklātu liesmu 280m2 platībā deg divstāvu dzīvojamā māja un, saistībā ar lielo vēju, pastāvēja uguns izplatīšanās draudi. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt divas 5 un 10 metrus attālumā esošās ēkas. Pēc četru stundu darba, plkst. 2.41, ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās likvidēt šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku.

 

Līdztekus aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papīra turētājs, elektrības sildītājs, malka, sadzīves mantas, četras  vieglās automašīnas, četri šķūņi, sodrēji deviņu ēku dūmvados un neapsaimniekota ēka.

 

Gandrīz ik dienu ugunsdzēsēji glābēji steidzas uz vairākiem ugunsgrēkiem, kuros ēku dūmvados deg sodrēji un katru gadu, sākoties aukstam laikam, pieaug to ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls saistīts ar apkures lietošanu.   VUGD aicina neatlikt rūpes par savu drošību uz nākamo apkures sezonu un iztīrīt dūmvadus, kā arī paaicināt sertificētu speciālistu pārbaudīt apkures ierīču  tehnisko stāvokli.

 

Šonakt ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama kādam vīrietim, kurš Gulbenes novada Lizuma pagastā atradās mežā un veselības problēmu dēļ nevarēja saviem spēkiem iziet no meža – izmantojot glābšanas dēli, glābēji vīrieti iznesa laukā no meža un nodeva NMPD mediķiem.

 

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 25.oktobra plkst. 6.30 līdz 26.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem un viens izsaukums bija maldinājums.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.