Home Nopietnāk Interneta krāpnieki aptinuši ap pirkstu pat aktieri Aināru Ančevski

Interneta krāpnieki aptinuši ap pirkstu pat aktieri Aināru Ančevski

0

Kādā Ogres diskusiju forumā septembrī tika publicēts palīgā sauciens – ģimenei nodegusi māja, nepieciešama palīdzība – mēbeles, drēbes, sadzīves priekšmeti, remonta materiāli. Raidījuma “Bez Tabu” veiktā izmeklēšana liecina, ka šāda nelaime nav notikusi, vēl vairāk – kāds, iespējams, cenšas iedzīvoties uz ziedotāju rēķina.

 

Starp citu, krāpnieku nagos savulaik iekritis arī pazīstamais Nacionālā teātra aktieris Aināru Ančevskis. Viņš stāsta, ka uzķēries uz žēlabainā vēstulē rakstīto un pārskaitījis smuku summiņu. Lai gan seriālā “Ēnu spēlēs” Ainārs ir rūdīts detektīvs ar skarbu raksturu, dzīvē pats izbaudījis kā tas ir – kļūt par krāpnieku upuri. Ainārs gan uzskata, ka katram ir jāiziet cauri kādam šādam gadījumam, lai iegūtu rūdījumu turpmākajiem.

 

Atgriežoties pie izdomātās nelaimes Ogrē, pašvaldība apstiprina, ka tāda nav notikusi un šāda ģimene nav vērsusies pēc palīdzības. Ja šāds ugunsgrēks būtu noticis, pašvaldībā to zinātu. Sludinājumā teikts, ka cietusī ģimene tikusi pie Sociālā dienesta ierādīta dzīvokļa, bet arī tā nav tiesa. Aizdomas raisa arī fakts, ka sludinājuma autore kādā citā “Facebook” grupā tirgo zīdaiņu drēbītes.

 

Labdarības lapas “Palīdzēsim viens otram” pārstāve Linda Novicka atklāj, ka viņus diezgan regulāri mēģina piekrāpt, tādēļ tiek uzdoti āķīgi jautājumi, kas nereti atklāj palīdzības lūdzēju patiesos nodomus. Tāpat praktiski visi gadījumi tiek pārbaudīti sociālajos dienestos. Novicka pastāsta par kādu nesenu gadījumu, kad sieviete noziedojusi ģimenei veļas mašīnu, bet pēc laiciņa ierauga sludinājumu internetā, kurā mašīna tiek pārdota.

 

Diemžēl šādi viltus palīdzības lūdzēji izdara lāča pakalpojumu tiem, kuriem tiešām nepieciešama palīdzība.

 

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.