Home Nopietnāk Piektdiena sākusies ar ļoti skumju vēsti no Ventspils

Piektdiena sākusies ar ļoti skumju vēsti no Ventspils

1
pexels.com/George Becker/CC0 License
pexels.com/George Becker/CC0 License

Par ceturtdien Ventspilī notikušo traģēdiju šorīt vēsta glābēji.

 

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.oktobra plkst. 6.30 līdz 20.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

Vakar plkst. 16.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Kurzemes ielā Ventspilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies celtniecības vagonā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka vienstāvu celtniecības vagons deg ar atklātu liesmu 15m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā vagonā tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 17.51.

 

Plkst. 21.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Matīsa Gūtmaņa ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 2m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu sievieti, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 21.47.

 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji dūmvadā, malkas kaudze, koks, vieglā automašīna, dārza māja, šķūnis. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Slimnīcas ielā Baltinavā, kur dega vienstāvu neapdzīvota māja 120m2 platībā. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst.20.23, un ugunsgrēks tika likvidēts īsi pēc pusnakts, plkst. 00.06.

 

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Jūrmalā nocēla no jumta kaķi, bet Rīgā nocēla kaķi no pamestas ēkas jumta.

1 COMMENT

 1. …paldies. ….Ļoti izsmeļoš un visiem saprotams komentārs : ,,…glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji dūmvadā, malkas kaudze, koks, vieglā automašīna, dārza māja, šķūnis.
  Patiesu interesi būtu izraisījis paziņojums ,:..Dega akmens grēda pagalmā , sakrautie ķieģeli un dzelzs lūžņu kaudze pagalma tālākajā galā !
  Kopumā glābējiem vislielākais paldies par viņu darbu .Nekad nebīju iedomājies ,ka arī man nāksies iesaistīties ‘
  kāda glābšanā . Bet notika . …Vakar ,strādājot dārzā ap 17:30 izdzirdu sev aiz muguras skaļu mazgadīga bērna bērna balsi .Tādu kā lamāšanos,neapmierinātību , mētāšanos ar rokām ejot pa dzelzceļa sliežu ceļu ,kādus metrus 50-70 no manis . Nesapratu kas notiek . Tāda kā ļodzīga ,nestabila gaita ,plātīšanās ar rokām skaļā runāšana ,līdz skatos ,, sīkais ”noguļas otrpus sliedēm galvu noliekot uz sliedi . Sapratu ,ka kaut kas nav kārtībā
  tādēļ saucu šim ,, kas notiek !?” Jauneklis (ja tā var saukt gadus 8-10 g./jaunu ) pielec kājās un ļodzīgā ātrā gaitā ejot blakus sliedēm attālinas un ir jau vairāk kā 100 m no manis. Sapratu ,ka tas var slikti beigties ,jo kuru katru brīdi var nākt vilciens Nācās zvanīt uz 112 pēc palīdzības . Viņi savukārt lūdz lai es visiem spēkiem mēģinu
  panākt jaunekli un ar sarunām aizvilinu nost no sliežu ceļa Labi , bet vai paspēšu ? Jauneklis ir jau metrus 30-it
  no šosejas /dzelzceļa pārbrauktuves, bet man pie viņa nokļūt liedz ļoti plats grāvis pārplūdis ar ūdeni .Jāiet gar to un vēl jāmet krietns loks lai nokļūtu pie pārbrauktuves ,kurā jau mirgo sarkanā gaisma ,liecinot ka tuvojas vilciens un abās pusēs nostājušās mašīnas gaidot ,kad varēs turpināt ceļu . Puika ? Puika ir piecēlies un nestabi- lā gaitā iet uz tuvējo mežu ,kurā ir kādreiz ņemti ,pārplūduši kūdras karjeri Kad esmu pie pārbrauktuves redzu ka
  kāds vīrietis seko puikam , panācis un nu jau ved atpakaļ uz mašīnu .Uzsāku sarunu ar otru vīrieti no mašīnas .
  Vai tas puika ir jūsējais ? Nē . Bet kamēr gaidījuši pie pārbrauktuves ,kad varēs turpināt braukt pamanījuši savā- do puikas izturēšanos . Un tad nolēmuši visu noskaidrot.Kas un kā ! Puiku ar busiņu ,kurš arī nebija vienāldzīgs pret notiekošo ,tika aizvests uz mājām , bet mēs ziņojām policijas dežūrdaļai ,kuri savukārt solīja doties uz norādīto adresi lai jautājumu risinātu tālāk . Ko piebilst . Arī tā notiek ! Ar šausmām domāju pie sevis , Labi ,ka
  ar manu uzsaucienu puikam , izdevās viņu neapzinoties , padzīt tuvāk pārbrauktuvei ,kur viņu pamanīja arī citi .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.