Home Nopietnāk Saulkrastu sprādziens: Pirotehniķim bijušas cerības izdzīvot; sprādzienbīstamās vielas glabātas pat apkures telpā

Saulkrastu sprādziens: Pirotehniķim bijušas cerības izdzīvot; sprādzienbīstamās vielas glabātas pat apkures telpā

1

 

Kā laikrakstam “Latvijas avīze” paudis augsti enerģētisko materiālu ekspertu un speciālistu asociācijas “Faville” valdes priekšsēdētājs, Valsts policijas kriminālistikas pārvaldes sprādzienbīstamu priekšmetu eksperts Jānis Jakušs-Kreituss, Saulkrastu novadā notikušajā sprādzienā vainojama bezatbildība un rupji drošības noteikumu pārkāpumi – pirotehniķis llmārs Āboliņš spārdzienbīstamas vielas glabājis pat apkures katla telpā.

 

Jau vēstīts, ka 5.oktobrī notikušajā sprādzienā bojā gāja pieci cilvēki, tostarp Āboliņa nepilngadīgais dēls, sieva un meita. Eksperta rīcībā esošā informācija liecina, ka sprādziena vilnis pašu Āboliņu izmetis no mājas, tādēļ viņam bija vismaz teorētiskas izredzes izdzīvot. Pārējā ģimene sadega ēkas drupas. Viņu atpazīšanai un identificēšanai nepieciešams veikt DNS analīzes.

 

“Faville” jau iepriekš izplatīja publisku paziņojumu, kurā atklāja, ka pazīstamais pirotehniķis biznesā iesaistījis arī nepilngadīgo dēlu, tostarp arī viņa klasesbiedrus, kas ir klajš darba tiesību, gan pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma pārkāpums. Ekspertu pārsteidz, kā pirotehniķis ar 30 gadu stāžu var iedomāties glabāt pirotehniku blakus apkures katlam. “Faktiski nelaime bija tikai laika jautājums,” viņš norāda.

 

 

 

 

1 COMMENT

  1. Nesaprotu . Kāda velna pēc rāda kaut kādus tumšus kadrus , un nedaudz gaišākas ugunsdzēsēju mašīnas ! Vai
    tās mašīnas nevarēja filmēt dienas gaismā un tad parādīt !

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.