Home Nopietnāk Pēc Dzemdību nama apmeklējuma Solveigas meitas ģimenē notiek liela nelaime

Pēc Dzemdību nama apmeklējuma Solveigas meitas ģimenē notiek liela nelaime

0
pixabay.com
pixabay.com

 

Solveigas meitas ģimene gaidījusi otro bērniņu, grūtniecība ritējusi kā plānots. Tā bija 37.grūtniecības nedēļa, kad sievietei veikts t.s. skrīnings. Solveiga atzīst – ja būtu to zinājuši iepriekš, kā to ir jāveic patiesībā, varbūt nekas tāds nebūtu noticis. Grūtniece ir vēl kādu brīdi jānovēro, nevis vienkārši jāpalaiž mājās, stāsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

 

Nekādas komplikācijas nav radušās. Tikai desmit dienas pēc pārbaudes, jau Dzemdību nama vecmātes kabinetā saprasts, ka bērniņš ir miris, jo sirdspukstus vairs nav bijis iespējams saklausīt. Iepriekš visas analīzes bijušas labas. Diemžēl nu sanācis tā, ka bijis jādodas uz slimnīcu dzemdēt jau mirušu bērnu – 3 kilogramus smagu puisīti.

 

Ekspertīzēs pirmie rezultāti uzrādījuši, ka mazulis bijis vesels. Ģimene piesaistījusi juristu. Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova ir iepazinusies ar visiem dokumentiem. Aprūpe esot veikta atbilstoši valstī noteiktajai kārtībai. “Viss ir veikts adekvātos laikos, adekvātā apjomā. Riska izvērtējums, veikti pat papildus izmeklējumi, kuri varbūt pat nebija obligāti. Aprūpe ir veikta kvalitatīvi.”

 

Viņa norāda, ka ģenētiskais skrīnings tiek veikts agrīnajā grūtniecības stadijā, līdz ar to šobrīd grūti pateikt, par kādu procedūru paciente runā. Markova stāsta, ka māmiņai veikta ultrasonogrāfija, tomēr tā nekādi neietekmē grūtniecības norisi.

 

Piesaistīta arī Veselības inspekcija, kas pieprasīs visu medicīnisko dokumentāciju un ārstu paskaidrojumus. Ja atklāj kādus pārkāpumus, medicīniskās personas tiek nereti sodītas vai pat lemts par sertifikāta atņemšanu. Attiecībā uz zīdaiņu mirstību, pēdējos gados situācija Latvijā uzlabojas, jo tam īpašu uzmanību pievērsusi Veselības ministrija.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.