Home Nopietnāk Sinoptiķi pastāsta, kad lietus beidzot rimsies un kļūs siltāks

Sinoptiķi pastāsta, kad lietus beidzot rimsies un kļūs siltāks

0
gratisography.com
gratisography.com

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par gaidāmo laiku nākamajā nedēļā!

 

Šajās brīvdienās laika apstākļus noteica ciklons, kura centrs atradās pie Monzunda arhipelāga. Svētdien tas pamazām virzijās uz dienvidu pusi. Rezultātā, Latviju šķērsoja atmosfēras fronte, atnesot svētdiendienas pirmajā pusē ilgstošu lietu. Kurzemes piekrastē lietus bija ne tikai ilgstošs, bet arī stiprs – Pāvilostā no sestdienas plkst. 21:00 līdz svētdienas plkst. 15:00 pavisam nolija pat puse mēneša normas (36,6 mm), Rucavā, Liepājā – trešdaļa (attiecīgi 30 mm, 28 mm); Ventspilī – ceturtā daļa mēnēša normas (19 mm).

 

Naktī uz pirmdienu un pirmdien laika apstākļus turpinās noteikt iepriekšminētais ciklons; tā centrs virzīsies pāri Baltijas jūrai uz dienvidiem. Naktī vairāk līs Kurzemē un Latgalē, bet citviet debesis skaidrosies, vietām veidosies migla. Pūtīs mērens dienvidu puses vējš, kas pakāpeniski iegriezīsies no austrumu puses, un piekrastē būs brāzmains.

 

Arī otrdien un trešdien Latvija atradīsies aktīvu ciklonu ietekmē, tādēļ abas dienas būs lietainas. Vietām lietavas var būt arī stipras.  Līdz ar to Latvijas upēs ūdens līmenis nokrišņu ietekmē pārsvarā turpinās paaugstināties, straujāk Kurzemes un centrālās daļas upēs.  Dominēs rietumu puses vēji, kas piekrastē būs brāzmaini. Gaiss naktīs atdzisīs līdz +3…+8°, skaidras debess apstākļos gan būs aukstāks +1…+2°, savukārt jūras ietekmē siltāka nakts būs piekrastē – līdz +10°. Maksimālā gaisa temperatūra dienā sasniegs +9…+14°.

 

Naktī uz ceturtdienu īslaicīgi pastiprināsies augsta spiediena atzars- lai gan debesis skaidrosies brīžiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Bet jau dienas laikā Latviju no rietumiem sasniegs jauns ciklons un ar to saistītas atmosfēras frontes, kas noteiks laika apstākļus līdz pat sestdienai.

 

Brīvdienās atmosfēras spiediens paaugstināsies. Lai gan laiks būs mākoņains, biežāk spīdēs saule. Līdz ar to arī lietus pamatā mitēsies, gaidāms vien neliels īslaicīgs lietus atsevišķos rajonos. Toties Latvijā ar dienvidrietumu vēju ieplūdīs siltāka gaisa masa. Tas nozīmē, ka dienā maksimālā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +12…+15°. Savukārt naktī gaiss atdzisīs līdz +7…+12°, vietām līdz +4°.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.