Home Nopietnāk Izplata oranžo brīdinājumu par laiku šovakar un naktī

Izplata oranžo brīdinājumu par laiku šovakar un naktī

0

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laiku piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu.

 

Naktī aukstajā gaisa masā virs Baltijas jūras un Rīgas līča turpinās veidoties gubu-lietus mākoņu joslas, kas atsevišķos rajonos nesīs stipru lietu ar nokrišņu daudzumu 15-20 mm. Kurzemē, mitro augšņu un lietus ietekmē, upēs ir atsākusies strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās. Gaidāma zemāko vietu applūšana. Savukārt Vidzemē gan šodien, gan arī nedēļas nogalē gaidāma strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās Ogres, Lielās un Mazās Juglas upju baseinos, tiks sasniegti arī palieņu applūšanas līmeņi.

 

 

Brīvdienās Latvijai no rietumiem pietuvosies jauns aktīvs ciklons un ar to saistīta plaša nokrišņu zona šķērsos mūsu teritoriju, nesot pat ilgstošu un dažviet stipru lietu. Ciklona ietekmē no jauna pastiprināsies rietumu puses vējš, piekrastē brāzmās sasniedzot 15-18 m/sNaktīs gaisa temperatūra gaidāma +3…+10 grādu robežās, vietām, debesīm skaidrojoties, par kādu grādu zemāk, bet dienās gaiss neiesils vairāk par +9…+13 grādiem.

 

Nākamās nedēļas laikā vēl vairāki aktīvi cikloni no Atlantijas okeāna virzīsies uz austrumiem un noteiks laika apstākļus arī virs Latvijas, tādēļ saglabāsies lielākoties mākoņains un lietains laiks.

 

Biežo lietavu un mitro augšņu ietekmē, atsevišķās Latvijas upēs atkal gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās un zemāko vietu applūšana.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.