Home Nopietnāk Nākamnedēļ laiks krasi mainīsies

Nākamnedēļ laiks krasi mainīsies

0
gratisography.com
gratisography.com

 

Par nedēļas nogalē un nākamnedēļ gaidāmo laiku stāsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

 

Šīs nedēļās izskaņu vēl aizvadīsim anticiklona zīmē, tomēr tuvākajās dienās tā ietekme pakāpeniski mazināsies, un jaunā darba nedēļa jau iesāksies ar īsti rudenīgiem laika  apstākļiem.

 

Lai gan šodien un brīvdienās laika apstākļus vēl noteiks anticiklona dienvidrietumu perifērija, kuras ietekmē laiks būs pārsvarā sauss, tomēr tik saulains un silts laiks, kā nedēļas sākumā un vidū, vairs nebūs. Līdzīgi kā vakar arī tuvākajās dienās virs mūsu reģiona saglabāsies plaša zemo mākoņu zona, kas dienas laikā neļaus gaisam iesilt vairāk par +10…+14 grādiem, turpretī naktīs nav gaidāma tik strauja gaisa atdzišana. Nakts un rīta stundās gaisa temperatūra pieturēsies vidēji +5…+10 grādu robežās, un tikai dažviet, debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš noslīdēs par kādu grādu, diviem zemāk, un zāles virskārtā gaidāmas salnas līdz 0…-1 grādam.

 

Nākamajā nedēļā laika apstākļi mainīsies – no  Atlantijas okeāna pāri Skandināvijai virzīsies vairāki aktīvi cikloni un ar to saistītās nokrišņu zonas šķērsos mūsu reģionu. Pirmā nokrišņu zona Latviju sasniegs jau pirmdienas vakarā.

 

Pastiprinoties ciklonu darbībai, lēnos austrumu puses vējus nomainīs brāzmaināki dienvidrietumu, rietumu vēji, kas vietām brāzmās sasniegs 15-18 m/s, bet darba nedēļas beigās jūras piekrastē iespējamas vēja brāzmas līdz pat 20 m/s. Tā kā debesis bieži klās mākoņi, tad naktīs gaisa temperatūra pieturēsies vidēji +7…+12 grādu robežās, savukārt dienā gaiss neiesils vairāk par +10…+15 grādiem.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.