Home Nopietnāk Sinoptiķi pastāsta, kad Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss

Sinoptiķi pastāsta, kad Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss

0
gratisography.com
gratisography.com

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par šonedēļ gaidāmo laiku.

 

Aizvadītajās divās dienās Latvijā valdīja vasarīgi laika apstākļi, ar kuriem varētu atzīmēt atvasaras iestāšanos: dzestras naktis un rīti, bet saulainas un siltas dienas, bez nokrišņiem. Piekrastes rajonos gaisa temperatūra brīvdienās sasniedza pat +21…+22°.

 

Līdzīgi kā aizvadītajās brīvdienās, nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks augsta spiediena apgabals ar centru virs Skandināvijas austrumu daļas. Līdz ar to debesis būs skaidras, nokrišņi nav gaidāmi un pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš. Virs Latvijas atradīsies siltāka gaisa masa, līdz ar to vēl nedēļas sākumā dienas laikā gaiss iesils līdz +16…+20°, bet naktis būs dzestras- gaisa temperatūra pazemināsies līdz +4…+9°, lokāli zāles virskārtā gaidāma salna, bet piekrastes rajonos būs par pāris grādiem siltāks. Vietām nakts otrajā pusē un agrā rīta stundās veidosies migla. Varam teikt, ka atvasara Latvijā vēl brīdi uzkavēsies.

 

Nedēļas otrajā pusē atmosfēras spiediens nedaudz pazemināsies, tādēļ mākoņu daudzums palielināsies, gaidāms arī neliels lietus, kam būs lokāls raksturs. Līdz ar ziemeļaustrumu vēju Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss: jau nedēļas izskaņā gaisa temperatūra dienas laikā nepārsniegs +10…+15°, naktī pazemināsies līdz +5…+10°, bet debesīm skaidrojoties, iespējama gaisa temperatūras pazemināšanās vēl par 2-3°.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.