Home Nopietnāk Sinoptiķiem ir lieliskas vēstis par laiku turpmākajās dienās!

Sinoptiķiem ir lieliskas vēstis par laiku turpmākajās dienās!

0
Pexels.com/Inge Wallumrød/CC0 License
Pexels.com/Inge Wallumrød/CC0 License

 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par laiku brīvdienās un nākamnedēļ!

Šīs nedēļas sākumā daudzviet Latvijā varēja izjust ciklona “Tomasa” darbību, kas nesa ilgstošu un stipru lietu un brāzmainu vēju. 18.septembrī, kad tika reģistrēts vislielākais nokrišņu daudzums šajā nedēļā, lielā daļā valsts teritorijas diennakts laikā kopējais nokrišņu daudzums pārsniedza 35 mm.

Ja šodien laika apstākļus vēl noteiks ciklona ziemeļrietumu mala, tad jau tuvākajās dienās virs Krievijas rietumu daļas nostiprināsies plašs augsta spiediena apgabals, kas noteiks laika apstākļus arī pie mums, līdz ar to pēc ilgstošā lietainā laika beidzot būsim sagaidījuši sauso un saulaino atvasaru.

Šodien dienas laikā debesis pakāpeniski skaidrosies un tikai dažviet rietumos vēl gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Dienas laikā gaiss iesils līdz +16…+20°, bet naktī uz sestdienu gaisa temperatūra pazemināsies līdz +9…+14 grādiem, bet austrumu rajonos, debesīm skaidrojoties, gaiss atdzisīs līdz +6…+8 grādiem. Atsevišķos rajonos naktī un no rīta veidosies migla.

Brīvdienās mākoņu būs maz un gaisa temperatūra dienas laikā paaugstināsies līdz +16…+21 grādam. Bet naktīs, saglabājoties skaidram laikam, daudzviet gaisa temperatūra pazemināsies līdz +5…+8 grādiem, vien dažviet Kurzemes piekrastē nakts būs nedaudz siltāka. Vietām zāles virskārtā iespējamas arī salnas 0…-1°, kā arī atsevišķos rajonos naktī un no rīta var veidoties migla.

Arī nākamajā nedēļā virs Latvijas teritorijas saglabāsies anticiklona ietekme, līdz ar to būtiskas laika apstākļu izmaiņas nav gaidāmas. Laiks būs sauss un dienas laikā arī lielākoties saulains, gaisa temperatūrai paaugstinoties līdz +15…+20 grādiem, savukārt naktis būs dzestras, gaiss atdzisīs līdz +4…+7 grādiem, vietām zāles virskārtā gaidāmas arī salnas.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.