Home Nopietnāk Neprāts Maiami: ‘No vētras nebaidāmies – paliksim, kur esam!’

Neprāts Maiami: ‘No vētras nebaidāmies – paliksim, kur esam!’

0

Kopumā Maiami atgādina spoku pilsētu – ielas pārsvarā tukšas, dzīvības nav, tomēr ir drosmīgie, kuri savas mājvietas pamest negrasās. Ir cilvēki, kuri nebēg no 5. kategorijas vētras un uzskata, ka tā nebūt nav došanās drošā nāvē, ziņo ārvalstu mediji.

Šie cilvēki uzskata, ka visdrošāk viņiem būs tieši tur, kur viņi ir, nevis starp masām, kuras evakuējas vai saspiežas vētras patvertnēs. Un, neraugoties uz „Irmas” jau paveikto Karību jūras reģionā un draudīgajiem brīdinājumiem par iespējamo postu Saulainajā štatā, šie drosminieki tic saviem namiem, kas atrodas vien pārsimt metru no Atlantijas okeāna piekrastes.

No kreisās: Marija Fonseka un Flavio Sobe

„Kurp lai es dodos?” retoriski vaicāja nekustamo īpašumu konsultante Marija Fonseka, kopā ar savu draugu Flavio Sobi, staigājot pa tukšo pilsētu. „Man ir viena paziņa, kura tejuhistērijā man teica, ka man ir jāpamet mājas, teica, lai palieku pie viņas. Bet viņa dzīvo Tampā un „Irma” taču dosies arī turp. Kurš teicis, ka tur tā nebūs vēl postošāka? Lai visiem veicas,” turpināja Fonseka. Tāpat arī Flavio Sobe ir nolēmis vētru pārlaist savā dzīvoklī Soutbīčas Kolinsa avēnijā. „Es ieliku paziņojumu arī savā Facebook kontā – ja kādam nav kur iet – droši var nākt pie manis. Ballīte būs veids, kādā mēs pārdzīvosim šo vētru,” stāstīja Sobe.

Vīrietis pastāstīja arī, ka no veikalu plauktiem līdzi ar viesuļvētras draudiem visātrāk pazuda dažādas smērvielas – želejas, vaski, krēmi, alkohols un prezervatīvi. Ironiski ir arī tas, ka Sobem nevajadzēja atrasties Floridā šajā nedēļas nogalē, viņš nākamnedēļ uzsāk darba gaitas Ņujorkā, un vīrietim jau bija jābūt tur, taču tika atcelti četri reisi, kas nozīmē, ka pēdējās pāris naktis pirms darba Flavio būs jāpavada Floridā. „Pavadīšu savas pēdējās naktis Floridā kopā ar „Irmu”,” joko Sobe.

Daniela Šārona ar savu suni Boubou pastaigājas pa tukšo Kolinsa avēniju
Kolinsa avēnija

Daniela Šārona, kura dzīvo kādas daudzdzīvokļu ēkas 11. stāvā uzskata, ka tieši mājās viņai būs visdrošāk, jo tas ir pietiekami augstu un logi atrodas uz iekšzemes pusi, tāpēc viņa tic, ka būs pasargāta gan no lietavām, gan spēcīgā vēja. „Ja kļūs pavisam traki, iziešu gaitenī. Šīs ir manas mājas un ticu, ka te tomēr ir drošāk nekā jebkur citur. Es te pārdzīvoju vētru „Endrjū” un domāju, ka varu pārdzīvot arī „Irmu”,” apgalvojusi Šārona. Sieviete sagatavojusies un viņai visa esot pietiekami, lai izdzīvotu šo baiso laiku.

Restorāna menedžeris Rems Luiss

Slavenajā „Ocean Drive” piektdien bija atvērts tikai viens restorāns, kas atrodas „Boulevard Hotel”. Bija plānots, ka tas būs atvērts līdz 19:00 piektdienas vakarā (pēc vietējā laika), ārzemju medijiem izstāstīja restorāna menedžeris Rems Luiss. „Šobrīd mums ir tikai deviņi darbinieki, parasti esam apmēram 20, taču ikvienam tika teikts – ja nav drošas vietas, kur patverties vētras laikā, lai dodas projām un klausa evakuācijas ieteikumiem. Viesnīca ir slēgta. Lai gan cilvēki labprāt būtu palikuši, mēs tomēr to slēdzām, jo esam okeānam ļoti pieejami un nevaram garantēt, ka te būs droši. Pats plānoju vētru pārdzīvot mājās Hialeahā. Došos turp tiklīdz beigsies darbs šeit. Tā vieta ir Maiami amatpersonu evakuācijas prioritāšu sarakstā atzīmēta kā „B zona”, tāpēc ceru, ka tur nebūs plūdu vai viesuļvētras baisākā spēka,” turpināja Luiss.

Lorna Džekuisa

Lorna Džekuisa, kura kopā ar savu 11 gadu veco brāļa meitu pusdienoja šajā restorānā ir vēl viena no tiem, kuri apņēmušies vētru pārdzīvot pilsētā. „Mana daudzdzīvokļu māja tika uzcelta 1950. Gadā, tā ir daudz izturējusi un uzskatu, ka tā ir pietiekami droša. Es varētu aizbraukt, bet nolēmu palikt. Ja kļūs ļoti bīstami – došos gaitenī – projām no logiem. Vētras „Endrjū” laikā arī atrados tepat – mājai norāva jumtu, bet ar dzīvokļiem viss bija kārtībā. Mums ir viss, kas ir vajadzīgs, lai izdzīvotu vairākas dienas, tāpēc  ne mazākajā mērā neuztraucos,” atklājusi sieviete. Viņa arī apsver iespēju, ka nāksies strādāt, jo ir viena no galvenajiem restorāna darbuzņēmējiem, līdz ar to viņa būs viena no pirmajiem, kam būs jāsteidzas palīgā un jāiesaistās vietas atjaunošanas darbos, ja „Irmas” radītie postījumi tiešām būs tik lieli, kā prognozēts. „Tas nav darbs, ko vēlos darīt, bet daba to var piespiest darīt, tāpēc vēlos būt šeit, lai varētu rīkoties,” apņēmības pilna ir Džekuisa.

No kreisās: Nijija Aliosma Nova un Alekss Risovs

Tā vietā, lai evakuētos, kāds pāris no Anglijas priecājas par iespēju atrasties Maiami. „Mēs vērojām, ka katru dienu uz pludmali nāk aizvien mazāk un mazāk cilvēku, bet tagad te esam tikai mēs,” stāsta Nijija Aliosma Nova. Nikija un viņas draugs Alekss Risovs ir ieradušies Maiami, lai izbaudītu divu nedēļu atvaļinājumu. „Viesnīcā apliecināja, ka šeit varam justies droši, tāpēc uzticamies un paliekam, baudām,” atklāj sieviete. Pāris izplānoja ceļojumu, lai Maiami nosvinētu savas dzimšanas dienas – piektdien Aleksam palika 32 gadi, bet Nikija tieši svētdien, kad „Irma” būs sasniegusi Floridu, svinēs savu 34. dzimšanas dienu. Alekss jokoja: „Šogad viņai nebūs krāšņas uguņošanas dzimšanas dienā, bet gan būs kas daudz iespaidīgāks.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.