Home Nopietnāk Vēro laiku šodien! Varēs pateikt, kāds būs rudens un gaidāmā ziema

Vēro laiku šodien! Varēs pateikt, kāds būs rudens un gaidāmā ziema

0
pixabay.com
pixabay.com

Kā savā interneta blogā vēsta Latvijas atzītākais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs, šodiena, 8.septembris, ir viena to tām, pēc kurām var prognozēt turpmāk rudenī un ziemā gaidāmos laika apstākļus.

“Rudenī ir trīs dienas (8. septembris, 1. oktobris un 14. oktobris), kas veltītas Rudens Mārai. Pirmajā jeb Mazajā Rudens Mārā (8. septembrī) vēro tārpus (čūskas), mušas un bezdelīgas. Ja čūskas parādās šķūņos un klētīs, tad tā ir zīme, ka drīz būs rudenīgi laika apstākļi. Ja šajā dienā mājas mušas uzmācīgas un aktīvas, tad rudens būs slapjš. Ja bezdelīgas vēl nav aizlidojušas un jautri vidžina, tad rudens būs garš un ziema vēla,” viņš raksta.

“Jāvēro, kāds laiks būs 8. septembrī. Ja diena pelēka, mēreni silta un apmākusies ar rietumu, dienvidrietumu puses vēju, tad rudens garš un mitrs. Ja 8. septembrī auksts rīts, tad būs agra un auksta ziema. Ja pīlādzim daudz ogu, būs slapjš rudens un salīga ziema.

Ticējumi: Kāds laiks Mazajā Rudens Mārā, tāds līdz īstajai Rudens Mārai 1. oktobrī. Ja 8. septembrī saulains un sauss, būs agrs pavasaris.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.