Home Nopietnāk Sinoptiķi sarūgtina ar laika prognozi tuvākajām dienām

Sinoptiķi sarūgtina ar laika prognozi tuvākajām dienām

0
Markus Spiske freeforcommercialuse.net
Markus Spiske freeforcommercialuse.net

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par šonedēļ gaidāmo laiku.

 

Nedēļas sākumā laika apstākļus virs Latvijas turpinās noteiks ciklons, kas jau kopš sestdienas atrodas virs Austrumeiropas, nesot vairākas plašas mākoņu un nokrišņu zonas, tādēļ arī šodien laiks būs lielākoties mākoņains un daudzviet pa laikam līs. Diena gaitā pastiprināsies arī ziemeļaustrumu, austrumu vējš, vietām brāzmās sasniedzot 15-18 m/s. Neraugoties uz to, ka debesis klās mākoņi, gaiss iesils līdz +13…+18°, dienvidaustrumu rajonos līdz pat +20°.

 

Nedēļas vidū ciklons savu ietekmi zaudēs un no ziemeļiem īslaicīgi pastiprināsies augsta spiediena apgabals. Tā ietekmē nokrišņi mitēsies un debesis skaidrosies, bet ar ziemeļaustrumu, ziemeļu vējiem Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa. Nakts un rīta stundas būs dzestras: gaisa temperatūra pazemināsies līdz +7…+12°, debesīm skaidrojoties, vietām vēl par kādu grādu zemāk, zāles virskārtā iespējamas salnas 0…-2 grādi. Arī dienas vairs nebūs tik siltas kā nedēļas sākumā: maksimālā gaisa temperatūra līdz pat darba nedēļas beigām nepārsniegs +11…+16°.

 

Nedēļas otrajā pusē laika apstākļus atkal sāks noteikt ciklonu darbība – debesis aizklās mākoņiun daudzviet atkal gaidāms lietus. Ziemeļu puses vējus pakāpeniski nomainīs dienvidrietumu, dienvidu vēji, kas atkal atnesīs siltāku gaisa masu, tādēļ naktis vairs nebūs tik dzestras un arī dienas laikā gaisa temperatūra būs par pāris grādiem augstāka, nedēļas izskaņā sasniedzot +15…+20°.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.