Home Slavenības Izskan nopietnas bažas par Kembridžas hercogienes Keitas veselību

Izskan nopietnas bažas par Kembridžas hercogienes Keitas veselību

0

Lai gan minējumi par Kembridžas hercogpāra trešā bērniņa pieteikšanos izskanējuši jau teju sākot no mirkļa, kad pasaulē nāca princese Šarlote, šoreiz šīs ziņas ir oficiāli apstiprinātas. Kopš 4. septembra pusdienlaika karaliskās ģimenes oficiālajos sociālo tīklu kontos redzama šī jaukā ziņa.

Diemžēl, arī ar trešo bērniņu Midltoni novārdzina smaga grūtniecības toksikoze, tieši tāpat, kā tas bija abas iepriekšējās grūtniecības. Šī iemesla dēļ viņai nācies atcelt pirmdien paredzēto dalību pasākumā bērnu centrā, vēsta britu mediji.

Oficiālajā ziņojumā teikts: „Viņu Karaliskās Augstības – Kembridžas hercogs un hercogiene ir ļoti priecīgi paziņot, ka Kembridžas hercogiene ir trešā mazuļa gaidībās. Karaliene un abu ģimeņu locekļi ir sajūsmināti par šiem jaunumiem. Tāpat kā iepriekšējās divās grūtniecībās, arī šajā reizē hercogiene cieš no hyperemesis gravidarum. Viņas Karaliskā Augstība vairs nevarēs piedalīties plānotajā pasākumā Hornsey Road Bērnu centrā Londonā šodien. Hercogiene tiek aprūpēta Kensingtonas pilī.”

Hyperemesis gravidarum – tā ir īpaši smaga grūtniecības toksikoze. Ar šādu kaiti sirgst vien aptuveni 3% no visām pasaulē esošajām topošajām māmiņām. Tas ir stāvoklis, ko raksturo ārkārtīgi slikta dūša, vemšana, svara zudums (kas hercogienei ir īpaši bīstams, jo viņa ir smalkas miesasbūves sieviete) un pat līdzsvara traucējumi. Vieglākos gadījumos šī kaite tiek ārstēta ar uztura maiņu, atpūtu un antacīdiem. Smagākos gadījumos ārstēšana tiek veikta slimnīcā, lai mātes un augļa veselību pastiprināti uzmanītu mediķi, apgādājot ķermeni ar nepieciešamo ūdens un barības vielu daudzumu intravenozi. Šī grūtniecības izraisītā slimība parasti sākas ap ceturto grūtniecības nedēļu un ilgst līdz 16., pat 18. grūtniecības nedēļai.

Līdz ar hercogienes smago grūtniecības toksikozi, arī šoreiz karaliskajai ģimenei par viņas grūtniecību nācās paziņot krietni agrāk nekā plānots, jo nepieciešams atcelt viņas dalību dažādos pasākumos.

Ar vairāk nekā diviem bērniem – princis Viljams un Keita Midltone iet Karalienes Elizabetes II un viņas vīra Edinburgas hercoga Filipa pēdās, kuru laulībā dzimuši četri bērni – Velsas princis Čārlzs (68), Karaliskā princese Anne (67), Jorkas hercogs princis Endrjū (57) un Veseksas grāfs princis Edvards (53).

Pāris atklāti runāja par ģimeni jau tad, kad saderinājās un turpināja plānot arī kāzu dienā, kad saglabāja svinību tortes augšdaļu, kas tradicionāli kā simbols tiek pasniegta pirmā bērna kristībās. Pirmās runas par Keitas iespējamo trešo grūtniecību izskanēja pēc princeses Šarlotes kristībām, kad mazajai princesei bija vien deviņas nedēļas. Jūlija vidū, kad Kembridžas hercogpāris kopā ar bērniem bija devušies piecu dienu vizītē uz Poliju, Keita deva slēptu mājienu par trešo mazuli. Kad viņai tika pasniegta dāvana, kas domāta jaundzimušam mazulim, Midltone atbildējusi, ka šis tiešām būtu ļoti piemērots laiks trešajam mazulim.  Pēc dāvanas saņemšanas Keita pievērsās Viljamam un teica: „Mums vienkārši vajadzēs vairāk bērnu!”

Gaidāmais mazulis būs piektais pēc kārtas rindā uz troni, ierindojoties tieši priekšā princim Harijam. Pirmais rindā uz troni šobrīd ir princis Čārlzs, otrais – princis Viljams, trešais – princis Džordžs un ceturtā – princese Šarlote. Mazulis būs Viņa Karaliskā Augstība princis vai princese.

Ja piedzims meitenīte, šobrīd tiek lēsts, ka iespējamie bērna vārdi varētu būt, piemēram, Alise – tā sauca vienu no karalienes Viktorijas meitām, kā arī Edinburgas hercoga māti. Tik pat iespējams, ka varētu tikt izvēlēts vārds Viktorija – par godu kādreizējai Apvienotās Karalistes ilggadīgajai karalienei. Vēl izskan minējumi par vārdiem Aleksandra un Marija, kas ir karalienes Elizabetes II vidējie vārdi (tie ir viņas vecmāmiņas un vecvecmāmiņas vārdi).

Vēsturiski karaliskais vārds Džeimss varētu būt viena no iespējamajām galvenajām izvēlēm, ja mazulis ir puisītis. Tāpat varētu tikt izvēlēts arī vārds Filips – par godu Viljama vectēvam. Tiek spriests arī par dažiem citiem vārdiem, piemēram – Čārlzs, Alberts, Artūrs, Frederiks vai Henrijs.

Tāpat šodien arī plašāk kļuvis zināms, ka mazais princis Džordžs (4) ceturtdien, 7. septembrī uzsāks plānotās skolas gaitas. Zināms, ka gads prestižajā Tomasa Batersija skolā Londonas dienvidos, karaliskajai ģimenei izmaksās aptuveni 19000 eiro. Šajā skolā princis mācīsies līdz 11 vai 13 gadu vecumam. Kembridžas hercogpāris turpina ģimenes tradīcijas, izvēloties neatkarīgu mācību iestādi, nevis valsts skolu, taču neizvēlējās arī sev tuvāko Whterby Prep Notinghilā, kur savulaik mācījās gan Viljams, gan Harijs. Skolas galvenais likums ir: „Esi laipns!” Savukārt mazā princese Šarlote mācās dejot un Keita atklājusi medijiem, ka meitiņa ir absolūtā sajūsmā par dejošanu.

Džordža skola

Abi iepriekšējie bērni Kembridžas hercogpārim pasaulē nākuši Londonas Svētās Marijas slimnīcas Lindo spārnā. 2013. gada 22. jūlijā piedzima princis Džordžs Aleksandrs Luiss un 2015. gada 2. maijā pasaulē nāca princese Šarlote Elizabete Diāna.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.