Home Bez tēmas Izplatīts sinoptiķu brīdinājums par laiku tuvākajās stundās (+ prognoze nedēļai)

Izplatīts sinoptiķu brīdinājums par laiku tuvākajās stundās (+ prognoze nedēļai)

0

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu par laiku sestdien, 2.septembrī.

Tiek ziņots, ka dienā teritorijas lielākajā daļā gaidāms ilgstošs lietus, nokrišņu daudzums dienas laikā sasniegs 15-30 mm. Zemāka nokrišņu intensitāte gaidāma vien dienvidaustrumu rajonos.

Rīgā dienā gaidāms ilgstošs lietus ar nokrišņu daudzumu 15-30 mm.

 

 

Nedēļas nogalē Latvijai no dienvidiem pietuvosies ciklons, un tas lēnām virzīsies uz Baltijas jūru. Tādēļ brīvdienās ilgstoši līs, sestdien dienas laikā atsevišķos rajonos nokrišņu daudzums var sasniegt pat 15-30 mm, kas atbilst stipram lietum. Pašreizējās prognozes liecina, ka lietus Latvijā mitēsies nākamās nedēļas sākumā. Pastiprināsies arī ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, kas visstiprāk pūtīs līča Kurzemes piekrastē, sasniedzot vēja brāzmas 15-17 m/s. Gaisa temperatūra naktīs gaidāma +10…+15° robežās, bet dienā vēl iesils līdz +17…+22°, vien sestdien Vidzemē un Zemgalē gaisa temperatūra nepārsniegs +12…+15°.

Nākamās nedēļas gaitā atmosfēras spiediens paaugstināsies- kļūs sausāks un saulaināks, bet ar ziemeļu vējiem ieplūdīs aukstāks gaiss. Naktis kļūs dzestras- gaisa temperatūra pazemināsies līdz +5…+10°, lokāli zāles virskārtā iespējamas arī salnas, vien vietām piekrastē būs par pāris grādiem siltāks, bet nedēļas beigās dienā gaiss iesils vien līdz +14…+18°.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.