Home Nopietnāk Kāds laiks gaidāms 1. septembrī? +prognoze nedēļai

Kāds laiks gaidāms 1. septembrī? +prognoze nedēļai

0

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par šonedēļ gaidāmo laiku.

Pirmdien un otrdien laika apstākļus Latvijā noteiks augsta spiediena atzars, tādēļ mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs un neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien dažviet teritorijā. Pūtīs lēns vējš. Gaisa temperatūra naktīs gaidāma +7…+13° robežās, savukārt, otrdien dienas laikā gaiss iesils jau līdz +15…+21°, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Darba nedēļas vidū un otrajā pusē Latvijai no rietumiem pietuvosies zema spiediena ieplaka, kas laika apstākļos iezīmēs nelielas izmaiņas  – starp saules stariem atkal vairāk parādīsies mākoņi un vietām, galvenokārt valsts rietumos un ziemeļos, gaidāms lietus. Tomēr prognozes par zema spiediena ieplakas precīzu atrašanās vietu šobrīd vēl ir mainīgas, tādēļ pastāv varbūtība, ka laiks nedēļas vidū saglabāsies lielākoties sauss visā Latvijas teritorijā. Nedēļas vidū pastiprināsies arī dienvidu puses vējš, kas piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 13-15 m/s. Līdz ar dienvidu puses vējiem Baltiju sasniegs siltāka gaisa masa, tādēļ dienas būs patīkami siltas: +19…+24°. Arī naktīs gaisa temperatūra būs augstāka nekā nedēļas sākumā.

Šī brīža aktuālākās laika apstākļu prognozes liecina, ka septembra pirmajās dienās siltā gaisa masa Baltijas reģionu vēl nebūs pametusi, līdz ar to dienās gaisa temperatūra būs līdzīga kā darba nedēļas vidū. Nokrišņi nedēļas nogalē kopumā gaidāmi maz un tikai dažviet Latvijā. Vējam pierimstot, naktīs un no rīta atsevišķos reģionos veidosies migla.

Ņemot vērā, ka laika apstākļi šonedēļ kopumā gaidāmi sausi, vietām dienvidrietumos, galvenokārt reģionā ap Dobeli, mežos saglabāsies ļoti augsta ugunsbīstamība!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.