Home Bez tēmas Jaunākā laika prognoze turpmākajām dienām

Jaunākā laika prognoze turpmākajām dienām

0
Pexels
Pexels

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi par turpmāk gaidāmo laiku.

 

Šī darba nedēļa iezīmējās ar ļoti vasarīgu laiku: atrodoties siltas gaisa masas ietekmē, gaisa temperatūras šajā nedēļā sasniedza +20…+25°, bet austrumu rajonos pat +27…+29°. Tomēr aizvadīto darba nedēļu nevar raksturot kā pilnīgi saulainu un sausu, jo atsevišķās dienās debesis pārsvarā klāja mākoņi, vietām tika novēroti pērkona negaisi.

 

Pirmdien negaisu joslas nesa stiprus nokrišņus un krasas vēja brāzmas austrumos, savukārt trešdien Latviju šķērsoja vairākas mākoņu-nokrišņu zonas ar pērkona negaisiem, ko pavadīja iespaidīga zibeņošana ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs, vietām tika novērotas krasas vēja brāzmas līdz 13-16 m/s un stipras pērkona lietusgāzes, kā arī krusa.

 

Nedēļas izsakaņā vairs tik silts nav gaidāms– aktivizēsies cikloni no rietumiem, nesot vēsākas gaisa masas.

 

Šajās dienās veidosies gubu-lietus mākoņu joslas, tādēļ īslaicīgs lietus Latvijā gaidāms katru dienu kādā no Latvijas reģioniem, tāpat iespējams arī pērkona negaiss. Gaisa temperatūra dienā nepārsniegs +17…+23°, bet naktīs termometra stabiņš pieturēsies +14…+17°. Pūtīs mēreni stiprs dienvidrietumu, rietumu vējš, kas sasniegs vēja brāzmas 15-18 m/s.

 

Jaunās nedēļas sākumā laika apstākļus ietekmēs augsta spiediena apgabals. Līdz ar to būs salīdzinoši saulains, silts un pārsvarā sauss laiks. Tomēr tā ietekme Latvijā būs īslaicīga.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.