Home Bez tēmas Šodien solītie +30 – pirmie un, visticamāk, pēdējie šovasar; patīkama ziņa par...

Šodien solītie +30 – pirmie un, visticamāk, pēdējie šovasar; patīkama ziņa par rudeni

0

 

Deviņās Eiropas valstīs izsludināts sarkanais – augstākās kategorijas – brīdinājums par svelmi, ko pavada arī postoši negaisi. Intensīva zibeņošana, vētras, milzu krusa un plūdus izraisošas lietusgāzes šonedēļ ietekmē daudzu eiropiešu ikdienu. Trešdien arī Latgali skars karstums un sinoptiķi arī brīdina par stipriem negaisiem Latvijā, vēsta LTV Panorāma.

 

Sinoptiķis Toms Bricis norāda, ka šīs nedēļas sākums, kas atnācis ar karstu laiku un negaisiem, ir vasaras kulminācija. “Daudzi par to smīkņā, paskatoties pa logu, bet – tā ir vasaras kulminācija. Uz neko labāku mēs nevaram cerēt,” norāda Latvijas atzītākais sinoptiķis. Ja trešdien gaisa temperatūra vietām Latvijā sasniegs +30…+31 grādu, jau nedēļas turpinājumā atgriezīsimies pie ierastajiem 20 un nedaudz virs, katru dienu kādā reģionā līs.

 

Ilgtermiņa prognozes rāda, ka augusts būs kārtējais – nu jau sestais mēnesis pēc kārtas, kad vidējā temperatūra būs zem klimatiskās normas. “Uz karstumu mēs daudz vairs varam necerēt. Visticamāk, trešdienas +30 šovasar būs arī pēdējie +30,” situāciju iezīmē sinoptiķis.

 

Labā ziņa – šī brīža ilgtermiņa prognozes liecina, ka, visticamāk, rudens būs silts, pat ļoti silts, norāda Bricis.

 

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina – trešdien Latvijā būs karsts laiks, pērkona negaisi, krusa un spēcīgas lietusgāzes.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.