Home Nopietnāk Kauguros bojā gājušā mazuļa vecmāmiņa neklusē

Kauguros bojā gājušā mazuļa vecmāmiņa neklusē

1

Sestdienas vakarā Latviju pāršalca skumja vēsts no Kauguriem, kur no Nometņu ielas sociālā nama 5.stāva pa atvērtu logu izkrita gadu un vienu mēnesi vecs puisēns. Viņa dzīvību mediķi glābt vairs nespēja. LNT Degpunktā pie nama satiek puisēna vecmāmiņu – un viņa neklusē.

 

Policija nekavējoties aizturēja abus 1988.gadā dzimušos bērna vecākus, kuri gan vēlāk atbrīvoti. Ierosinātā krimināllieta par nonāvēšanu aiz neuzmanības. Vecāki agrāk policijas redzeslokā nav nonākuši, nelaimes brīdī nav lietojuši alkoholu, un šī ģimene nav uzskatāma par nelabvēlīgu. Diemžēl nelaimes brīdī istabā nebija neviena no vecākiem.

 

No ģimenes izņemts vēl viens trīsgadīgs puisītis, par kuru rūpes nu uzņemsies vecmāmiņa. Sastapta pie nama, viņa atklāj, ka līdzcilvēku komentāri par notikušo ir klaji melīgi, ģimene neesot nelabvēlīga.

 

“Viņi nebija dzērāji, viņi bija kulturāla ģimene. Viņi mīlēja savus bērnus, abus divus. Vienkārši tas bija tāds gadījums, kad viņi nemaz nepamanīja – kā saka, kad Dievs pieņem, neko nevar izdarīt. Abi divi ir šokā lielā. Ātrie atbrauca, sašpricēja. Tagad viņi ir tādā stāvoklī, ka nemaz nevar parunāt ar cilvēkiem.”

 

Kundze neslēpj sašutumu, ka ģimenei, kurā aug tik mazi bērni, dome piešķīrusi dzīvokli augšstāvā. Dzīvokļos esot ļoti slikta ventilācija, trūkst gaisa, tādēļ ģimenes spiestas turēt logus līdz galam vaļā. Ja tuvākajā laikā nepiešķiršot jaunu mitekli, sieviete draud ielauzties kādā no šobrīd tukšajiem 1.stāva dzīvokļiem. Viņa vairs nevēlas atgriezties ēkas augšstāvā.

 

Likumsargi turpina traģēdijas izmeklēšanu. Pilnīgu skaidrību par tālāko rīcību un vecākiem piemērojamo soda apmēru viesīs tiesu medicīnas eksperta atzinums.

 

 

1 COMMENT

  1. Esmu pabijusi sociālā mājā, kur dzīvoja 5. stāvā ģimene ar piecgadīgu bērnu…..man arī uzmetās šermuļi, kad izgāju uz lodžijas…Liekas – viens kļūmīgs mirklis un bērns lido…..
    Protams, ka šādi nelaimes gadījumi ir ļoti reti – bet notiek…
    Un nevajag nemaz būt dzērājiem vai narkomāniem….Nu nevar ienākt -rātā visiem noskrūvēt tos rokturus….un tie būtu jānoskrūvē ne tikai logiem, bet arī balkonu durvīm….

    Līdzjūtību piederīgajiem….Debesīs -ar vienu mazu eņģelīti vairāk….

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.