Home Bez tēmas Glābēji pirmdienas rītā nāk klajā ar skumju vēsti

Glābēji pirmdienas rītā nāk klajā ar skumju vēsti

0

Ļoti spraigu nedēļas nogali aizvadījuši ugunsdzēsēji glābēji, liecina operatīvā informācija. Diemžēl brīvdienās noslīkuši vēl trīs cilvēki, kas kopējo ūdenstilpnēs šogad bojāgājušo skaitu palielinājis līdz 51 cilvēkam.

 

 

Aizvadītajās brīvdienās no ūdenstilpnēm izcelti trīs noslīkuši cilvēki – sestdien Carnikavas novadā un Limbažu novadā, bet svētdien Andrejostas ielā Rīgā. Viss gadījumos noslīkušie nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

 

 

Svētdien plkst. 16.52 ugunsdzēsēji glābēji steidzās Zāles ielu Limbažos, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī virtuves krāsnī nebija vilkmes, kā rezultātā bija radies piedūmojums. Krāsnī degošo malku, pirms VUGD ierašanās 0,3m2 platībā nodzēsa Pašvaldības policijas darbinieks. No piedūmotajām telpām evakuējušies trīs cilvēki, no kuriem viens nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

 

 

Vakar plkst. 18.34 VUGD saņēma izsaukumu uz Tallinas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka četrstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī deg grīda 0,5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas evakuējās viena sieviete, kura tika nodota NMPD mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.51.

 

 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem kuros dega atkritumi, zaru kaudze, siena ruļļi, sausā zāle, koks, meža zemsedze, būvgruži, transformatora kaste, kondicionieris, trīs vieglās automašīnas, divas ārdurvis, malkas šķūnītis, divi šķūņi, dzīvojamā māja, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

 

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, sestdien Rēzeknes novada Lendžu pagastā ar motorlaivas palīdzību no salas tika nogādāti trīs cilvēki, kuri saviem spēkiem nespēja tikt krastā, jo viņu laiva bija aizpeldējusi prom.

 

 

Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama kādai sievietei, kura Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā bija apmaldījusies mežā. Izmantojot skaņas signālus, sievietei tika norādīts pareizais virziens izejai no meža, arī Alūksnes novada Mālupes pagastā, izmantojot skaņas signālus, tika atrasta mežā apmaldījusies sieviete. Arī svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama divām sievietēm, kuras Krimuldas novada Lēdurgas pagastā bija apmaldījušās purvā – izmantojot skaņas signālus, sievietēm tika norādīts pareizais virziens ārā no purva.

 

 

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, sestdien ugunsdzēsēji glābēji Salaspils ielā Rīgā un Baldones novada Baldones pagastā, abās notikuma vietās, no koka nocēla kaķi, Lielajā ielā Tukumā tika atbrīvots notekcaurulē iesprūdis putns un palaists brīvībā, Tukuma novada Tumes pagastā tika atbrīvots dārza mājā iekļuvis āpsis un palaists brīvībā, Rudens ielā Rīgā tika atbrīvots zem pagraba loga restes iesprūdis putns, savukārt svētdien Stabu ielā Rīgā no koka tika nocelts kaķis, bet Mārupes novadā kaķis tika nocelts no divstāvu ēkas jumta.

 

 

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 29.jūlija plkst. 6.30 līdz 31.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 105 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, 50 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.