Home Bez tēmas Sliktas ziņas Latvijas iedzīvotājiem, kuri bieži apmeklē pārtikas veikalus

Sliktas ziņas Latvijas iedzīvotājiem, kuri bieži apmeklē pārtikas veikalus

0

 

Ikviens, kurš ikdienā iepērkas, būs pamanījis, cik ļoti veikalos augušas pārtikas produktu cenas, īpaši jau piena produktiem. Plašāk par to trešdien vēstīja TV3 Ziņas!

 

Piena produktu sadārdzinājums skaidrojams ar piena tauku cenas pieaugumu. Pasaulē vairs netiek uzskatīts, ka piena tauki būtu kaitīgi, tādēļ strauji audzis pieprasījums, piemēram, milzīgajā Ķīnā.

 

Skābajam krējumam ar 25% tauku saturu cena no 2,70 eiro pieaugusi līdz 3 eiro kilogramā. Savukārt biezpienam, sviestam, saldajam krējumam, cena augusi par 10%. Turklāt nekas neliecina, ka turpmākajos mēnešos cenas varētu kristies.

 

Ne visi ražotāji jau paspējuši nomainīt savas cenas veikalu plauktos, jo tas ir sarunu process.

 

Šā gada otrajā ceturksnī augušas arī dārzeņu cenas. Audzis pieprasījums pēc cūkgaļas, kūpinājumiem un desām. Kopumā vidējā inflācija šogad būs augstāka kā iepriekšējos gados.

 

Ekonomists Pēteris Strautiņš prognozē, ka tuvākajos gados strauji pieaugs Iekšzemes kopprodukts (IKP), kas ne tikai algas, bet arī cenas strauji pietuvinās vidējam Eiropas savienības (ES) līmenim. Jau patlaban cenas pie mums ir 60% no ES vidējā, bet, piemēram, apģērbs un apavi maksā pat dārgāk nekā vidēji ES.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.