Home Bez tēmas Ļoti skumji beigušās zēnu izklaides kādā Gulbenes puses karjerā

Ļoti skumji beigušās zēnu izklaides kādā Gulbenes puses karjerā

0

 

Otrdien īsi pēc plkst. 17.00 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novadu, kur bērni bija peldējušies karjerā un viens no viņiem sācis slīkt un pazudis zem ūdens.

 

 

Trīs zēni sākotnēji centās izvilkt draugu saviem spēkiem, bet nesekmīgi. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem, tika pārmeklēta ūdenstilpne un apmēram 13 gadus vecais zēns tika atrasts 6 metrus no krasta. Gan ugunsdzēsēji glābēji, gan pēc tam arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi veica zēna atdzīvināšanas pasākumus, bet tomēr nesekmīgi. Šogad Latvijā noslīkuši jau 47 cilvēki.

 

 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem kuros dega atkritumi, sausā zāle, siena ruļļi, zaru kaudze, elektrības sadales skapis un vadi, mēbeles un sadzīves mantas, durvis, vieglā automašīna, koka tualete, neapsaimniekots celtniecības vagons, šķūnis un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

 

Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem, VUGD aicina pieaugušos pārrunāt ar bērniem drošas peldēšanas pamatprincipus un doties peldēties kopā ar bērniem, lai gadījumā, ja noticis nelaimes gadījums, kāds pieaugušais būtu blakus un spētu palīdzēt.

 

 

Vakardien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama diviem cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies. Ap plkst. 21.00 ugunsdzēsēji glābēji Gulbenes novada Stradu pagastā palīdzēja vīrietim, kurš bija apmaldījies purvā – izmantojot skaņas signālus, vīrietim tika norādīts pareizais virziens izejai no purva. Bet īsi pirms pusnakts VUGD saņēma izsaukumu Sējas novada Pabažiem, palīdzība bija nepieciešama apmēram 84 gadus vecam vīrietim, kurš ap plkst. 15.00 izgājis no mājām un pazudis – pārmeklējot tuvējo apkārtni, plkst. 1.13 vīrietis tika atrasts un nodots NMPD mediķiem.

 

 

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Pils ielā Tukumā pie sabiedriska objekta ieejas durvīm notvēra čūsku un nodeva Pašvaldības policijas darbiniekiem, Kuldīgas novada Kurmāles pagastā tika atbrīvots pažobelē iesprūdis putns, Ezera ielā Talsos tika notverta veikalā ielīdusi čūska un palaista brīvībā, Druvienas ielā Rīgā no koka tika nocelts kaķis, Merķeļa ielā Rīgā ventilācijas šahtā bija iekritis putns, kurš tika atbrīvots un palaists brīvībā, Saldus novada Salas pagastā tika izcelts akā iekritis āpsis, bet Valmieras ielā Cēsīs no koka tika nocelts kaķis.

 

 

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 25.jūlija plkst. 6.30 līdz 26.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 40 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.