Home Nopietnāk Kocēnos mirušais laivotājs pieļāvis liktenīgu kļūdu

Kocēnos mirušais laivotājs pieļāvis liktenīgu kļūdu

0

 

Valsts policija sadarbībā ar Valsts Ugunsdzēsības un Glābšanas dienestu katru gadu brīdina sabiedrību par drošību uz  ūdens, kā arī sniedz preventīvus padomus, taču drūmā statistika pierāda, ka iedzīvotāji vēl joprojām nav gana piesardzīgi atrodoties ūdenstilpnēs un to tuvumā. Jūlija mēnesī vien, upe Gauja laupījusi divas dzīvības Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā.

 

 

 

Mēneša sākumā, pēc četru dienu meklēšanas, Valmierā, pie Krāču ielas peldētavas, tika atrasts 12 gadus vecs zēns, kurš spēlējoties ierauts straumē un nav uzpeldējis. Taču aizvadītajās brīvdienās, noslīcis 31 gadus vecs vīrietis, kurš Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, apgāzies ar laivu.

 

 

 

Abos gadījumos personu meklēšanā aktīvi un operatīvi piedalījās gan Valsts policija, gan Valsts Ugunsdzēsības un Glābšanas dienests, kā arī Burtnieku novada pašvaldības policija. Pašvaldības policijas darbinieks Salvis Buls piedalījās abos meklēšanas pasākums. Pēc lūguma, inspektors pārtraucis savus dienesta pienākumus, kurus pildījis Burtnieku novadā un devies palīgā ar speciāli aprīkotu laivu, kuras eholots spētu precīzāk noteikt mirušo atrašanās vietu. Jāpiebilst, ka darbu atviegloja inspektora pieredze, kā arī profesionalitāte, jo diezgan operatīvi un precīzi tika noteikta meklējamo atrašanās vieta. Pēc nodotajām koordinātēm, darbu uzsāka nirēji, kuri izcēla abus bojāgājušos.

 

 

 

Lai gan šī ir stāsta pozitīvā puse, specdienestu darbs ir tikai cīniņš ar traģiskajām sekām. Nereti iedzīvotāji nepadomā par ūdens drošību. Arī gadījumā, kad noslīka 31 gadus vecais vīrietis, noskaidrojās, ka glābšanas vestes abiem laivotājiem bijušas līdzi, taču tās nav uzvilktas. Piedaloties ceļu satiksmē saka, ka drošības josta ir dzīvības josta, tad ūdenstilpnēs, par tādu kļūst glābšanas vestes.

 

 

 

Jāpiebilst, ka nepilngadīgo personu un bērnu gadījumā, atbildību uzņemas vecāki. Ja bērni dodas spēlēties, tad jānoskaidro, kur tie atradīsies un vai piedzīvojumos būs iesaistītas upes vai ezeri. Par piemēru var kalpot traģiskā Gulbenes jauniešu pelde, kad krastā izpeldēja tikai trīs, nevis četri bērni. Sargāsim savas atvases!

 

 

 

Arī Valsts Ugunsdzēsības un Glābšanas dienests atgādina, ka visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās, paturot prāta, ka pat šādās vietās, upes maina gultni katru gadu! Līdz ar to katram solim jābūt apdomīgam. Nepārvērtējiet savas spējas un nenovērtējiet par zemu ūdens bīstamību. Tik pat ātri cik tas veldzē, tas spēj arī laupīt dzīvību!

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.