Home Bez tēmas Divus gadus pirms Ivana pazušanas Dubeņi jau bija nonākuši visas Latvijas uzmanības...

Divus gadus pirms Ivana pazušanas Dubeņi jau bija nonākuši visas Latvijas uzmanības centrā

0

 

Apdzīvota vieta Dubeņi Grobiņas novadā neatšķiras no desmitiem un simtiem citu lauku ciemu. Padomju laika apbūve, dzīve kūsā ap vietējo veikalu, cits citu pazīst, svešiniekam izbraukt cauri ciemam nepamanītam – praktiski neiespējami. Tomēr nu jau divas reizes divu gadu laikā šī ciema nosaukumu sarunās locījuši iedzīvotāji visā Latvijā. Kādēļ tā?

 

Svaigākais gadījums, protams, ir bezvēsts pazudušā liepājnieka Ivana Berladina atrašana dziļi brikšņos, aptuveni trīs kilometru attālumā no ciemata centra. Tieši tur mazais Ivans 1.jūlija rītā izkāpa no autobusa, un aizmaldījās. Kā pirmdien vēstīja laikraksts “Kurzemes vārds”, pēc visa spriežot, viņš pa ciemata galveno ielu gājos, līdz ceļš aiz bijušā Liepājas-Vaiņodes dzelzceļa sadalās. Tālāk puisēns varētu būt devies pa meža ceļu, kas tālāk uzved uz lielāka grants ceļa. Tur jau iztālēm redzama lauku viensēta, kurai piederošajā mežā Ivans ieklīda. Viņu mirušu atrada 11.jūlija vakarā, vairāk nekā desmit diennaktis pēc pazušanas.

 

Tomēr par Dubeņiem runāts vēl. Tas notika 2015.gada jūlijā, kad vairāki norūpējušies iedzīvotāji LTV raidījumu “4.studija” informēja par miestā notiekošo ārprātu. Iedzīvotāji baidījās iziet no mājas, jo kāda agresīva kompānija draud piekaut teju ikvienu, ja viņiem nenopirks alkoholu. Bijuši jau vairāki cietušie. Tikmēr Dubeņos dzīvojošs policists staigā un braukā apkārt iedzēris. Iebraucējiem klājas vēl grūtāk, toreiz vēstīja raidījums. “Tas nav nekas jauns, tas ir regulāri. Kā kāds svešais parādīsies, tūlīt dabūs pa purnu,” norāda vietējais iedzīvotājs Andis. Viņā atpazīstam mežsargu, kurš ziņu raidījumiem divus gadus vēlāk komentēja Ivana atrašanas vietu – viņaprāt, tas nav iespējams, ka puisēnu pa ceļam no autobusa pieturas neviens neredzēja.

 

 

 

Pusotru mēnesi vēlāk situācija nebija uzlabojusies. Sētniece Vēsma, kura kameras priekšā stāstīja par Dubeņos notiekošo ārprātu un vietējo piekauto dēlu, kurš aizbēdzis uz Jelgavu, arī pametusi iekopto dārzu un pārcēlusies uz Talsiem. Pēc sižeta viņai dzīves Dubeņos vairs nav bijis. Tikmēr pagasta priekšsēdētājs toreiz situāciju raksturoja ar vārdiem: “Katrā ciemā jūs atradīsiet, ka kāds pa degunu dabon…” Zīmīgi, ka vietējā pašvaldība atrodas tieši virs veikala – vietas, pie kuras regulāri notika asiņaini konflikti un kautiņi.

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.