Home Bez tēmas Ņirgāšanās Lielbritānijas skolā pašnāvībā iedzen skaistuli Dagmāru

Ņirgāšanās Lielbritānijas skolā pašnāvībā iedzen skaistuli Dagmāru

0

 

Ņirgāšanās par iebraucējiem no citām valstīm Lielbritānijā nav jauns temats. Par to runāts un rakstīts daudz. Tomēr, ja pieaugušais to uztver nedaudz savādāk, pusaudža psihei tas var radīt smagas sekas, kā šajā gadījumā. Lielbritānijā savas skolas tualetē pakārusies 16 gadus vecā Dagmara Pribiša, vēsta britu mediji.

 

Lai gan traģēdija notika 2016.gada 17.maijā, tikai tagad atklājas izmeklēšanas detaļas. Dagmara skolā saskārusies ar apkārtējo agresiju un iebiedēšanu, viņa saukta par “stulbo polieti” un meitenei pavēlēts “doties atpakaļ uz savu valsti”. Tas viss par spīti tam, ka viņi lieliski runāja angļu valodā, saskaroties ar grūtībām vienīgi ļoti garos vārdos vai frāzēs.

 

Polish-girl-found-hanged-in-the-toilets-at-school

 

Dagmara grasījās beigt Pūlas akadēmijas 11.klasi, un kopā ar mammu meklēja skaistu kleitu. Vienlaikus skolā viņai neklājas viegli. Dagmara konfliktēja ar vairākām meitenēm, noskaidrots izmeklēšanā. Viņa jau iepriekš bija stāstījusi draugiem un vecākiem, ka klases biedri viņai izsaka rasistiskas piezīmes.

 

Māte Evelina stāstījusi, ka Dagmara bijusi ļoti skaista jauna sieviete, un tas pievērsīs zēnu uzmanību. Diemžēl viņas puisis un arī citi draugi pārgājuši mācīties uz citu skolu. “Dagmara bieži ar mani runāja par savām problēmām, un viņa jutās sāpināta ik reizi, kad kāds pateica ko nepatīkamu.” Īpaši lielas problēmas meitai bijušas ar kādu konkrētu meiteni, pēdējais incidents notika tikai dažas dienas pirms Dagmaras nāves.  Māte skaidrojusi, ka nezina, ko tieši meita uzklausījusi no apkārtējiem šajā reizē. Par “stulbo polieti” viņu saukuši regulāri, liecina mamma Evelina. Tas atkārtojies mēnešiem ilgi.

 

Dagmaras puisis Luiss Simpsons norādījis, ka ar meiteni sagājušies, šķīrušies un atkal sagājuši kopā aptuveni divus gadus. Viņš atzīst, ka meitene viņam stāstījusi par problēmām skolā, un uzskata, ka tas viņu ietekmējis.

 

pri_46838241

 

Dienu pirms nāves Dagmaru slimnīcā nogādāja viņas onkulis Tomašs, kurš, tāpat kā viņas vecāki, no Polijas pārcēlies uz Lielbritāniju un strādāja zivju fabrikā. Dagmara bija savainojusies kādas nodarbības laikā, un apkārtējie smējušies par viņu. Ieraugot laukā divas meitenes skolas formā, Dagmara onkulim jautājusi, vai viņš var pārbraukt viņām pāri. Tomašs gan nav to uztvēris nopietni.

 

Nākamajā rītā ap 6.20 tuvinieki saņēma zvanu no Dagmaras, kura raudājusi un teikusi, ka iedzērusi tabletes. Viņa teikusi, ka skolā ir problēmas, tomēr tuvinieki mudinājuši doties uz mācību iestādi. Nekas nav liecinājis, ka meitene patiesi būtu iedzērusi kādus medikamentus. Tomēr tagad vecāki vēlas, kaut būtu todien paturējuši meitu mājās.

 

Dagmara, kura grasījās studēt foto mākslu, un kuru skolotāji aprakstīja kā draudzīgu, laimīgu, sportisku un jauku meiteni, jau bija izlēmusi. Novērošanas kameru ieraksti pierāda, ka plkst. 12.14 viņa iegājusi skolas tualetēs. Tikai pēc pusotras stundas pakārušos meiteni atrada citi skolnieki, un bija par vēlu – nekavējoties atbraukušie mediķi vairs nespēja palīdzēt.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.