Home Bez tēmas Rīgā piedzērusies māte ar alkoholu maisiņā slēpjas krūmos no policijas; mājās palikuši...

Rīgā piedzērusies māte ar alkoholu maisiņā slēpjas krūmos no policijas; mājās palikuši bērni. VIDEO

0

 

15.jūlija pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Pētersalā, kur iedzīvotāji ziņoja par kādu māti alkohola reibumā ar diviem maziem bērniem. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā policijas ekipāža.

 

Ierodoties pie norādītā dzīvokļa, policisti ilgstoši klauvēja pie durvīm, taču tās neviens neatvēra. No mājokļa sadzirdētas bērnu balsis. Zinātāji stāstīja, ka bērnu māte, iespējams, atvases atstājusi un aizgājusi pie draudzenes, kura dzīvo tās pašas ēkas ceturtajā stāvā. Kārtības sargi devās uz otru dzīvokli, kur sastapta mātes draudzene. Sieviete paskaidroja, ka nezina kur pašlaik atrodas bērnu māte un policistiem iedeva viņas tālruņa numuru.

 

Pēc brīža kārtības sargi sazvanīja bērnu māti, kura apgalvoja, ka ar dzīvesbiedru aizgājusi uz netālu esošo veikalu pakaļ produktiem. Sieviete solījās pēc iespējas ātrāk atgriezties mājās. Noskaidrots, ka dzīvoklī ir atstāts desmit mēnešus vecs zīdainis un astoņus gadus vecs zēns. Policisti nolēma vecākus nedaudz pagaidīt, tomēr viņi tā arī neparādījās. Kārtības sargi pa šo laiku atkārtoti zvanīja mātei, taču viņa pēc pirmā policistu zvana bija izslēgusi savu tālruni. Pieņemts lēmums izsaukt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekus, lai ar ugunsdzēsības kāpņu palīdzību iekļūtu dzīvoklī pa atvērto logu. Vienlaikus izsaukts arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Viens pēc otra dienesti ieradās notikuma vietā un izdevās iekļūt dzīvoklī.

 

 

 

Apsekojot mājvietu, vienā no istabām pamanīts mazs zēns ar zīdaini. Dzīvoklis bija tīrs un kārtīgs. Abi bērni bija pabaroti un mierīgi. Tieši tobrīd pie daudzdzīvokļu nama pieskrēja kāds vīrietis, kurš iekliedzās – “Ko jūs darāt?”. Manāmi iereibušais kungs paskaidroja, ka ir dzīvokļa saimnieks un atslēdza durvis. Tajā nekavējoties iegāja mediķi, lai pārbaudītu abu bērnu veselības stāvokli. Pārbaudes laikā noskaidrots, ka bērni vecāku prombūtnes laikā nebija cietuši.

 

Vīrietis apgalvoja, ka bērnu māte tik drīz mājās neatgriezīsies, savukārt pats bijis veikalā. Ieraugot operatīvos dienestus, vīrietis nometis iepirkuma maisiņus un skrējis uz dzīvokli. Vīrieša stāstītajā saklausītas pretrunas. Aizdomās par nepatiesu ziņu sniegšanu, nolemts apsekot tuvāko apkārtni, lai uzmeklētu māti. Aptuveni 30 metrus no daudzdzīvokļu nama pamanīta krūmos paslēpusies sieviete. Iereibušajai bērnu mātei rokās bija iepirkuma maisiņš, caur kuru varēja redzēt, ka tas pilns ar alkoholiskajiem dzērieniem.

 

Pārbaudot datus, noskaidrots, ka sieviete jau iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar bērnu tiesību pārkāpumiem. Jautājot bērnu mātei, kāpēc tik mazus bērnus atstājusi vienus, viņa apgalvoja, ka tie paši par sevi spējot parūpēties.

 

Abiem pieaugušajiem veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās. Bērnu māte bija 2,22 promiļu reibumā, savukārt viņas dzīvesbiedrs bija 1,33 promiļu reibumā. Abi pārrunu laikā kliedza, lamājās ar cieņu aizskarošiem izteicieniem un pat draudēja likumsargiem ar izrēķināšanos atkārtotas bērnu nošķiršanas gadījumā.

 

Mātei lūgts abus bērnus saģērbt un aizvest līdz operatīvajam transportlīdzeklim, kur viņi iesēdināti sēdeklīšos. Bērni nogādāti krīzes centrā un sastādīti lēmumi par nošķiršanu.

 

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.