Home Bez tēmas Sinoptiķi neiepriecina: Vasarīgie laikapstākļi nepieturēsies ilgi

Sinoptiķi neiepriecina: Vasarīgie laikapstākļi nepieturēsies ilgi

0
Pexels
Pexels

 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi stāsta par gaidāmo laiku brīvdienās un nākamnedēļ!

 

 

Bieži jūlijs nes ļoti siltus laikapstākļus, tomēr šogad jūlijs aizsākās vairāk ar pavasarim vai rudenim līdzīgiem laikapstākļiem. Vidējā gaisa temperatūra Latvijā pēdējās dienās bija no 1,4° līdz 2,6° zem klimatiskās normas. Debesis bieži aizklāja mākoņi, un katru dienu lija – vietām arī ducināja pērkons. Tādos laika apstākļos vidējā gaisa temperatūra diennaktī visā Latvijā pat nesasniedza meteoroloģiskās vasaras dienas sliekšņa vērtību +15°! Piemēram, otrdienas, 4. jūlija, vidējā gaisa temperatūra bija tikai +13,9°. Kā atzīst sinoptiķis Toms Bricis, visticamāk, mūs sagaida aukstākā vasara šajā gadsimtā.

 

 

Šodien jau Latvijā varam izbaudīt augsta spiediena atzara ietekmi – no rietumu rajoniem mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies, un centrālajos rajonos gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Gaisa temperatūra, saulei spīdot, sasniegs +21°.

 

 

Sestdiena un svētdiena laika apstākļus noteiks neliels ciklons un ar to saistītā nokrišņu zona. Tā sestdien jau no rīta aizklās debesis ar mākoņiem. Visvairāk līs valsts rietumu un centrālos rajonos.

 

 

Neskatoties uz to, brīvdienās valdīs lēns vējš. Gaiss, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, kļūs nedaudz siltāks. Maksimālā gaisa temperatūra būs +20…+21 grādu robežās. Savukārt naktī uz sestdienu zem skaidrām debesīm gaiss var atdzist līdz +7°, bet mākoņu ietekmē temperatūra saglabāsies ap +11…+13°.

 

 

Savukārt nākamās nedēļas sākumu iezīmēs jau cits ciklons, kas Latvijā atnesīs vasarīgi siltākus laika apstākļus. Gaiss iesils līdz +21…+23°, tomēr, kā jau tas cikloniem ir raksturīgs, siltumu pavadīs arī nokrišņu zona. Siltums nesaglabāsies ilgi un jau darba nedēļas otrā pusē ieplūdīs vēsākas gaisa masas un būs gaidāms lietus.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.