Home Bez tēmas Piektdienas rīts sācies ar skumju ziņu no Daugavpils

Piektdienas rīts sācies ar skumju ziņu no Daugavpils

0

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.jūlija plkst. 6.30 līdz 7.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu – 23 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

 

 

Plkst. 12.17 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Malu ielu Daugavpilī, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka trešā stāva dzīvokļa vannas istabā deg sadzīves mantas 5m2 platībā. No piedūmotajām telpām tika izglābts viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, bet divi cilvēki no sadūmotajiem blakus esošajiem dzīvokļiem paši vērsās pie NMPD mediķiem. Ugunsgrēkā bojā gāja apmēram 65 gadus veca sieviete. Plkst. 13.13 ugunsgrēks likvidēts.

 

 

Plkst. 20.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Ezera ielu Balvos, kur ugunsgrēks izcēlies neapsaimniekotā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg četrstāvu neapsaimniekotas ķieģeļu ēkas ceturtais stāvs un jumts 300m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 1.02.

 

 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, riepas, gaisa nosūcēja filtrs, trīs vieglās automašīnas, ēkas iekšējā siltumizolācija, dzīvojamās mājas griesti, starpstāvu pārsegums un siena, dārza māja, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

 

 

Pirmdienas pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gaujas upi Valmierā, kur zem ūdens bija pazudis apmēram 12 gadus vecs zēns, kurš tobrīd kopā ar vēl diviem zēniem bija devies peldēties. Pēc četru dienu ilgiem meklēšanas darbiem, šodien īsi pirms plkst. 11.00 ūdenslīdēji noslīkušo zēnu atrada.

 

 

VUGD aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības jautājumus, kas saistīti ar atpūtu pie ūdens. Iesakām peldēties tikai oficiālajās peldvietās (par to liecina zīme “Peldēties atļauts”), vai, ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad tādās peldvietās, kuru krasts ir lēzens, ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem. Kā arī visdrošāk būs, ja bērni nedosies peldēties vienatnē, bet to darīs pieaugušo klātbūtnē.

 

 

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji vakar Cietokšņa ielā Daugavpilī un Turaidas ielā Jūrmalā abās notikuma vietās atbrīvoja zem automašīnas motora pārsega iestrēgušus kaķēnus un palaida brīvībā, Krāslavas novada Kaplavas pagastā tika noķerta čūska, kas atradās dzīvojamā mājā zem grīdas un palaista brīvībā, bet Kuldīgas novada Padures pagastā no akas tika izcelta stirna.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.