Home Bez tēmas Sinoptiķis Bricis sarūgtina: Vasara, visticamāk, būs aukstākā šajā gadsimtā

Sinoptiķis Bricis sarūgtina: Vasara, visticamāk, būs aukstākā šajā gadsimtā

0

Klāt jūlijs, kuru ļaudis tradicionāli izvēlas atvaļinājumam, bet aiz loga aizvien vēss un lietains laiks. Par to, ko varam gaidīt turpmākajā vasarā, LTV Panorāmā stāsta sinoptiķis Toms Bricis.

 

Kopš maija sākuma, kad ierasti gaidām pirmos siltos vakarus, vidējā gaisa temperatūra ir bijusi zemākā šajā gadsimtā. Turklāt Vidzemes augstienē, kur jau tā ierasti ir lietains, šovasar jau nolijusi vairāk kā puse visas vasaras normas.

 

Sinoptiķis norāda, ka šovasar gaisa temperatūra vēl ne reizes nav pakāpusies līdz +30 grādu atzīmei. Šajā gadsimtā tas visvēlāk – 6.jūlijā – noticis 2012.gadā. Šogad tas tā nenotiks. Bricis izsaka cerību, ka šī nekļūs par pirmo vasaru šajā gadsimtā, kad zīmīgo robežu nesasniegsim.

 

Lai gan nedēļas nogalē laiks uzlabosies, pēcpusdienās gaisa temperatūrai pakāpjoties virs +20 grādiem, jau nākamnedēļ ciklons atkal atnesīs gan lietus mākoņus, gan vēsāku laiku.

 

Viena no vadošajām meteoroloģijas organizācijām pasaulē mūsu reģionam pirms dažām nedēļām izplatīja prognozi visai vasarai. Jūlijs un augusts arī solās būt ar gaisa temperatūrām zem klimatiskās normas. Bricis norāda – šajā gadsimtā pirmais gadījums, kad kopš aprīļa četri, pieci mēneši bijuši vēsāki, nekā tiem vajadzētu būt.

 

Sinoptiķis noslēdz uz humora nots: ja reiz esat šajā jūlijā devušies atvaļinājumā, brauciet uz dienvidiem vai uz mežu sēņot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.