Home Nopietnāk Policija nāk klajā ar ļoti sliktām ziņām par pazudušo Ivanu

Policija nāk klajā ar ļoti sliktām ziņām par pazudušo Ivanu

5

Liepājā pazudušā Ivana Berladina vērienīgie meklēšanas pasākumi vairāku dienu garumā, diemžēl nav vainagojušies panākumiem. Diemžēl cerības atrast kaut kur nomaldījušos bērnu dzīvu, ir ļoti, ļoti niecīgas. Zēna pazušanas lietas izmeklēšanā policijai šobrīd ir divas galvenās versijas – ar zēnu ir noticis nelaimes gadījums vai arī viņš kļuvis par apzināta vai neapzināta nozieguma upuri, tādēļ jau kopš vakardienas Ivana meklēšanas pasākumi tiek veikti taktiski pavisam citā līmenī. Iesaistīti arī Kriminālizmeklēšnas pārvaldes Slepkavību izmeklēšanas nodaļas darbinieki.  

 

Valsts policija uzsver, ka visi aicinājumi brīvprātīgajiem turpināt meklēšanu nav saistīti ar policiju, oficiālo izmeklēšanu un ir uzskatāmi par cilvēku maldināšanu un tur sniegtā informācija līdz izmeklētājiem nenonāk.

 

Sākot no brīža, kad Valsts policija uzsāka mazā Ivana Berladina meklēšanu, arī iesaistot Nacionālos bruņotos spēkus, Zemessardzi, Liepājas pilsētas pašvaldības policiju un lielu skaitu brīvprātīgos, trīs dienu garumā, laikā no 2.jūlija kopumā vairāk nekā 4000 cilvēku pārmeklējuši Liepāju un tās apkārtni vairākkārt – diemžēl nesekmīgi. Pirmajās dienās brīvprātīgo vērienīgais ieguldījums bija nenovērtējami svarīgs, jo tikai visiem kopā ļoti plašās meklēšanas operācijās bija cerības zēnu atrast. Šobrīd ļoti svarīgi ir turpināt zēna pazušanas lietas izmeklēšanu ļoti specifiskā veidā un ar kriminālprocesuālām metodēm, tādēļ šīs lietas izmeklēšanā vēl joprojām iesaistīti lieli Valsts policijas un citu sadarbības partneru resursi. Izmeklēšanā iesaistījušies arī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību izmeklēšanas nodaļas darbinieki, kuri sniedz taktisko un tehnisko atbalstu.  Izveidots vienota e-pasta adrese puikaliepaja@iem.gov.lv, darbojās tālruņa numurs bezvēsts pazudušo bērnu meklēšanas gadījumos 116000, kur Valsts policijas dežūrdaļa pieņems jebkuru informāciju, kas varētu būt noderīga izmeklēšanai.

 

Izmeklēšanai ir informācija, ka zēns no rīta ap astoņiem Tosmarē iesēdās maršruta autobusā un aizbrauca Karostas virzienā. Bet pēc 20 minūtēm ar pilsētas maršruta mikroautobusu aizbrauca centra virzienā līdz Kuršu laukumam. Šobrīd izmeklēšanā oficiāli apstiprinātā informācija par pēdējo reizi, kad Ivans redzēts dzīvs ir sestdienā,  1. jūlijā, četros pēcpusdienā Spīdolas ielas rajonā, Liepājā. Ivans bija ģērbts zilā jakā ar galvā uzvilktu kapuci un baltu zīmējumu jakas priekšpusē. Kājās bijušas tumšas krāsas sporta bikses un basas kājas apautas sandalēs. Zem jakas iespējams sarkans krekliņš ar  Makvīna zīmējumu priekšpusē.

 

Policijai ļoti svarīgi iegūt informāciju par pārējām bērna dienas gaitām.

 

Cilvēkiem kuriem ir jebkura informācija par viņa pazušanas apstākļiem, par cilvēkiem, kas ar to varētu būt saistīti vai arī šajā laika posmā saistībā ar zēna pazušanu ir redzējuši Liepājā situāciju, kas šķitusi dīvaina, bet sākotnēji viņi nav piešķīruši tai nozīmi, lūgums – informēt policiju. Jo iespējams, kopējā izmeklēšanas ainā, tieši nenozīmīgs sīkums var būt trūkstošais ķēdes posms.

 

Valsts policija vēlreiz uzsver, ka vienīgā oficiālā informācija par pazudušā zēna meklēšanu ir bijusi un būs tikai no Valsts policijas. Visi pārējie informatīvie kanāli, organizācijas vai grupas, kas vēljoprojām aicina iesaistīties brīvprātīgos bērna meklēšanā, būtībā cilvēkus maldina. Arī viņiem sniegtā informācija pazūd nebūtībā. Tādēļ vēlreiz lūdzam cilvēkus, kuru rīcībā ir kāda informācija par bērna likteni, sazināties ar policiju par iepriekš norādītajiem informācijas kanāliem. Ja nepieciešams, arī anonīmi. Savukārt,  ja kāds apzinās, ka ir tieši vai netieši saistīts ar bērna pazušanu, lūgums sazināties ar Valsts policiju. Agrāk vai vēlāk policija tāpat nonāks līdz patiesībai.

5 COMMENTS

  1. Lasot visus sos rakstus,nesaprotu kapec neparmekle visus tuvinieku majas,dzivoklus vai kautko tamlīdzīgu. Varbut vins kada skuni ir paslepies vai kada cita vinam zinama vieta. Manuprat,vajadzetu vairakkart parstaigat vietas un rupigi izmeklet! Ceram atrast

  2. Nesaprotu kaa taads mazs beerns brauc viens pats autobusaa,peec tam mikroautobusaa…vai tieshaam neviens cilveeks nepaintereseejas,neredz,ka beerns ir viens?Un ko shoferi?Tiem ar neinteresee kur ved mazgadiigu beernu?Taadaa gadiijumaa tak uzreiz vajag beernu nogaadaat policijaa lietas noskaidroshanai,vai ne taa?

  3. pec sizeta,ko redzeju,jau pirmas aizdomas krit uz mati,jo cik vina nekorekti atbildeja uz jautajumiem,kurus vinai uzdeva,jebkura mate savu piecgadigo bernu ieaijas un noveles tam saldus sapnisus,nevis vakara redzeju,bet no rita ne?vai ta ir mate?

  4. Maate visu zina!!! Vajag tik kaartiigi nopratinaat vinu un to vinas bruutgaanu!!! Kaapeec vini nav apcietinaati (katrs atseviski) un nopratinaati?? Kur probleema piesleegt pie meludetektora? Uzreiz buutu skaidrs…bet neee…. velkam garumaa kaa vienmeer un ceram uz briinumu…. Skumji, ka taa notiekas muusu policijas darbaa…ke nekas nenotiek operatiivi, kad sitaa notiekas….tikai tuksa un nekam nederiiga spriedeleesana 🙁

  5. P olicija arì zìlè kafijas biezumos. Tie virsraksti sàk krist uz nerviem. Labàk domàsim to labako.Ja nav atrasys tàtad ir cerìba.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.