Home Nopietnāk Uzmanību: Ceturtdien un piektdien Latvijā gaidāmi tropiski laika apstākļi

Uzmanību: Ceturtdien un piektdien Latvijā gaidāmi tropiski laika apstākļi

0
Pexels/CC0 License
Pexels/CC0 License

 

Mitrs, sutīgs, ar pērkona lietusgāzēm – šāds laiks pie mums gaidāms nedēļas pēdējās divās darba dienās, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti.

 

Virs Rietumeiropas atrodas plašs ciklons un tuvākajās dienās (ceturtdien un piektdien) laika apstākļus Latvijā noteiks tā austrumu mala – ar kopējo gaisa masu plūsmu no dienvidiem mūsu reģionā ieplūdīs karstas un ļoti mitras gaisa masas. Pēc dzestrajām un vējainajām pēcsvētku dienām gaiss kļūs ievērojami siltāks, tomēr tas būs mitrs un sutīgs.

 

Vēl trešdiena un nakts uz ceturtdienu aizritēs bez nokrišņiem, trešdien dienā gaiss iesils jau līdz +20…+25 grādiem, vien piekrastē gaisa temperatūra būs nedaudz zemāka.

 

Turpmākajās dienās starp mākoņiem brīžiem spīdēs arī saule, bet gaidāmas arī pērkona lietusgāzes, kas atsevišķos rajonos varētu būt pat ļoti spēcīgas (nokrišņu daudzums 12 stundu laikā pārsniegs 50 mm). Vislielākā šo ļoti spēcīgo lietusgāžu varbūtība ir ceturtdien dienā un naktī uz piektdienu.  Šobrīd, ar diennakts savlaicīgumu, precīzus rajonus izdalīt vēl nav iespējams – lokāli tās varētu skart visus valsts reģionus. Tāpat pērkona negaisa laikā gaidāma krusa un arī spēcīgas vēja brāzmas. Naktī uz piektdienu minimālā temperatūra gaidāma +15…+19 grādu robežās, bet ceturtdien un piektdien dienā teritorijas lielākajā daļā gaiss iesils līdz +22…+27 grādiem.

 

Jūlija pirmajās dienās karstās gaisa masas no mūsu reģiona atkāpsies, tomēr dienas būs siltākas nekā šīs nedēļas sākumā – gaisa temperatūra lielākoties paaugstināsies līdz +17…+23 grādiem, dažviet arī līdz +25 grādiem. Lai gan atsevišķos valsts reģionos gaidāmas pērkona lietusgāzes, tās nebūs tik intensīvas kā ceturtdien un piektdien.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.