Home Bez tēmas Arī +30 un vairāk.. Zināms, kāds laiks mūs varētu sagaidīt jūlija mēnesī

Arī +30 un vairāk.. Zināms, kāds laiks mūs varētu sagaidīt jūlija mēnesī

0
pexels.com/CC0 License
pexels.com/CC0 License

Latvijas atzītākais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā interneta blogā stāsta par to, kāds varētu būt jūlijs.

 

Ticējums saka, kāds janvāris, tāds jūlijs. Ja janvāris sauss un auksts, tad jūlijs sauss un karsts. Ja puteņains un dziļš – tad vasara slapja. 2017. gada janvāris iegūlās atmiņā ar trūcīgu sniega segu un nelielu līdz mērenu salu. Tas norāda, ka arī Siena mēnesis varētu būt ar mēreniem nokrišņiem un jūlijam parastu siltumu. Uz viduvēju jūliju gan temperatūru, gan nokrišņu ziņā norādīja arī laika apstākļi nozīmīgajās 23., 27. un 28. maija dienās.

 

Ņemot vērā iepriekšminēto un to, ka pagājušā ziema kopumā bija maiga, Liepu mēnesis jūlijs rādās būt tuvu normai un iespējams, tuvāk jūrai vēsāks kā parasti. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs, bet kopumā drusciņ vairāk par vidējo.

 

Mēneša pirmajā pusē laika apstākļi mainīgi. Vējains. Nokrišņi pārsvarā īslaicīgi, bet nereti ar stiprām lietusgāzēm. Mēreni silts. Dienu, kad temperatūra sasniegs plus 30 un vairāk, varētu arī nebūt. Siltākas un saulainākas dienas iespējamas laikā ap Vecajiem Pēteriem (12. jūlijs). Valdošie vēji pavasarim iestājoties un tāpat arī aprīlī norādīja uz to, ka vasarā bieži pūtīs rietumu, ziemeļrietumu vēji. Līdz ar to jūlija vidū laiks nepastāvīgs, vējains, bieži īslaicīgs lietus, vidēji silts. Jūlija otrajā pusē laika apstākļi uzlabosies un laikā ap Jēkabiem (25. jūlijs) iespējamas arī dažas karstas dienas, kad temperatūra var sasniegt plus 30 un vairāk grādus. Vēlāk, mēneša beigās, nokrišņi īslaicīgi, bet reizēm stipri. Dažviet arī pērkona negaisi. Temperatūras plus 20, plus 25 grādu robežās.

 

Šogad Liepu mēnesis varētu apbēdināt lauksaimniekus, jo laika apstākļi bieži būs tādi, ka  sienu vairāk pūdēs nekā žāvēs. Toties iepriecinās sēņotājus, jo mitrais un siltais jūlijs būs labvēlīgs sēnēm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.