Home Nopietnāk Aizvadīti ārkārtīgi ‘melni’ Jāņi, bojā gājuši vismaz 9 cilvēki

Aizvadīti ārkārtīgi ‘melni’ Jāņi, bojā gājuši vismaz 9 cilvēki

0

Kā liecina operatīvo dienestu sniegtā informācija, svētku brīvdienās no 23. līdz 25. jūnijam dzīvību traģiski zaudējuši vismaz 9 cilvēki – pa trim noslīkuši un gājuši bojā uz ceļiem, divi gājuši bojā ugunsgrēkos, bet viens nosmacis, aizrijoties ar gaļu.

 

Svētdienas rītā plkst. 5.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Daugavpils novada Naujenes pagastu, kur ar atklātu liesmu dega dzīvojamā māja 140m2 platībā un saimniecības ēkas 160m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 37 gadus vecs vīrietis. Plkst. 12.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Naktī uz pirmdienu plkst. 00.00 VUGD saņēma izsaukumu uz Granīta ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dārza mājā. Ierodoties ugunsdzēsējiem glābējiem konstatēts, ka dārza māja deg 10m2 platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks, kura vecumu un dzimumu nebija iespējams noskaidrot. Plkst. 1.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Neskatoties uz mainīgo un mēreni silto laiku, svētku brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēla divus noslīkušus cilvēkus. Traģiski Jāņu dienas rīts iesākās Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā, kur divi vīrieši, cenšoties pārpeldēt Rijas ezeru, aptuveni 10 metrus no krasta bija pazuduši zem ūdens. Pārmeklējot ūdenstilpni, ugunsdzēsēji glābēji atrada apmēram 17 un 20 gadus vecus noslīkušus vīriešus. Bet Rīgā Daugavas upē ūdenslīdēji visas dienas garumā meklēja apmēram 40 gadus vecu noslīkušu sievieti, kura bija iekritusi ūdenstilpnē – pārmeklējot ūdenstilpni ūdenslīdējiem noslīkušo sievieti nav izdevies atrast.

 

Tāpat mediķi ziņo, ka sestdien Vidzemē kāds 74 gadus vecs vīrietis nosmacis, aizrijoties ar gaļas gabalu. Pa ceļam uz notikuma vietu mediķi konsultējuši vīrietim blakus esošos cilvēkus. Ierodoties notikuma vietā, arī mediķiem vīrieša dzīvību glābt nav izdevies. Kopumā reģistrēti pieci gadījumi, kad cilvēki aizrijušies ar gaļu, pārējos viss beidzies laimīgi.

 

Tikmēr Valsts policija pirmdienas rītā norāda, ka svētku brīvdienās uz ceļiem negadījumos bojā gājuši trīs cilvēki. Pieķerti 70 dzērājšoferi, no kuriem trešdaļa bijusi 1.5 vai vairāk promiļu lielā reibumā.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.