Home Nopietnāk Varonis no Latvijas: Liepājnieks Sergejs ‘Grenfell Tower’ ugunsgrēkā no uguns iznesa 11...

Varonis no Latvijas: Liepājnieks Sergejs ‘Grenfell Tower’ ugunsgrēkā no uguns iznesa 11 cilvēkus

0

Kā vēsta Londonas iknedēļas laikraksts krievu valodā “Anglija”, 32 gadus vecais liepājnieks Sergejs Smirnovs traģiskajā “Grenfell Tower” ugunsgrēkā pirms nedēļas izglābis 11 cilvēkus.

 

IT speciālists Sergejs Londonā dzīvo jau septiņus gadus, bet aptuveni gadu Kensingtonā, pretī nu jau pilnībā izdegušajam “Grenfell Tower”.

 

Sergeju saniknojuši cilvēku spriedumi sociālajos tīklos par glābēju it kā neprofesionālo darbu, ka nav bijis “helikopteru vai brezenta gabalu, uz kuriem no degošās daudzstāvu ēkas pa logiem lēktu cilvēki.” Sergejs stāsta, ka glābēji strādājuši līdz spēku izsīkumam, veduši ārā no ēkas cilvēkus. Viņš pats bijis vienkāršs cilvēks no malas, kuram ēkā nedzīvoja neviens draugs vai paziņa. Vīrietis vienkārši meties dūmos, trīs stundu laikā no trešā un ceturtā stāva lejup veiksmīgi nogādājot 11 cilvēkus.

 

Latvijā Sergejs savulaik izgājis pirmās palīdzības kursus, gatavojies dienēt armijā. Reiz izglābis divu auto sadursmē cietušu cilvēku, bet citā reizē diemžēl nav spējis palīdzēt notriektam riteņbraucējam. Beigās gan kļuvis par programmētāju, jo obligātais militārais dienests Latvijā beidzies, par policistu vai ugunsdzēsēju arī nav kļuvis, jo bijis vājš, kā tagad pats atzīst.

 

Izturēt smagos apstākļus degošajā ēkā vīrietim palīdzējusi… sirds operācija. Jā, tieši tā – vēl tikai februārī viņam veikta operācija. Pirms tam viņš nav daudz pārvietojies kājām, audzis svars. Tagad daudz skrējis, braucis ar riteni, nodarbojies ar jogu. Un ugunī Sergeja trenētās plaušas nav viņu pievīlušas. Ap pieciem rītā, dodoties mājās, gan sapratis, kar rīkojies muļķīgi. Kā degošajā ēkā nav saindējies ar dūmiem un zaudējis samaņu – pats nesaprot.

 

Sergejs ugunsgrēkā nonākušam cilvēkam iesaka aptīt sejai mitru drānu, lai ir ko elpot, un meklēt jebkādas aizsargbrilles, lai pasargātu acis. Dūmiem ir kodīga iedarbība un tajos viegli pazaudēt orientāciju. Viņš norāda, ka daudzi augstceltnē iesprostotie palika uz vietas un gaidīja, bet viņš nebūtu sēdējis. “Es devos ugunī nedomājot, biju gatavs riskēt.” Sergejs atzīst, ka panikā esošs cilvēks, nepareizi elpojot, šādos ekstrēmos apstākļos drīz nosmok.

 

Jau vēstīts, ka šobrīd par mirušiem šajā ugunsgrēkā tiek uzskatīti 79 cilvēki, bet upuru skaits vēl var pieaugt.

 

Latvijai ir savs varonis Londonā, visu cieņu!

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.