Home Nopietnāk Nofilmēta iespaidīga policijas pakaļdzīšanās pirmdien Kārsavas pusē

Nofilmēta iespaidīga policijas pakaļdzīšanās pirmdien Kārsavas pusē

1

Pirmdien, 19.jūnijā ap plkst. 16.15, Rēzeknes ceļu policisti, veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, Kārsavas novada Mežvidu pagastā, pamanīja aizdomīgu automašīnu MAZDA, kas ieraugot likumsargus, strauji palielināja kustības ātrumu.

 

 
Policijas darbinieki mēģināja apturēt minēto transportlīdzekli, lai veiktu ierasto pārbaudi, taču automašīnas vadītājs nereaģēja uz vairākkārtēju likumsargu aicinājumu apstāties, krustojumā nogriezās un uzsāka bēgšanu. Ceļu policijas norīkojums nekavējoties sāka sekot pārkāpējam, un pēc apmēram 10 minūšu garas pakaļdzīšanās, vadītājs savu transportlīdzekli tomēr apstādinājis.

 

 
Veicot vadītāja dokumentu pārbaudi, tika konstatēts, ka 1997.gadā dzimušais vīrietis vadījis automašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām (kuras nav iegūtas noteiktajā kārtībā), ka arī viņa transportlīdzeklim nebija obligātās apdrošināšanas polises un derīgas tehniskās apskates.

 

 
Pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.5 panta 5.daļas, par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, — piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Savukārt pēc 149.4 panta, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) – uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no divsimt astoņdesmit līdz četrsimt trīsdesmit eiro.

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.