Home Bez tēmas Latviju satriec gadījums Olainē: Ārsti cīnās par dzīvību vecāku nolaidības dēļ

Latviju satriec gadījums Olainē: Ārsti cīnās par dzīvību vecāku nolaidības dēļ

2

Vakar, 20. jūnijā, pēc metadona iedzeršanas smagā stāvoklī slimnīcā tika nogādāts trīs gadus vecs puika. Pašreizējā informācija liecina, ka bērna vecāki šo medikamentu lietojuši, lai ārstētos no narkotiku atkarības, un nelaime notikusi, jo viņi to atstājuši dēlam brīvi pieejamā vietā. Pagājušajā naktī Valsts policija aizturēja bērna vecākus. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

 

Otrdien, 20.jūnijā ap pulksten 16.03 Valsts policija saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka kādā dzīvoklī Olainē ir konstatēts, iespējams, ar metadonu saindējies trīs gadus vecs puika smagā stāvoklī. Mediķus uz notikuma vietu bija izsaukuši bērna vecāki.

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests bērnu nogādāja slimnīcā, bet Valsts policija devās meklēt bērna vecākus, kuri pēc mediķu izsaukšanas savu dzīvesvietu bija atstājuši. Ap pulksten 23.30 Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas, kuras specializējas slepkavību novēršanā un atklāšanā, sadarbībā ar kolēģiem no Olaines iecirkņa, Olainē aizturēja 1988. gadā dzimušo bērna māti. Savukārt divarpus stundas vēlāk šajā pašā pilsētā tika aizturēts 1990. gadā dzimušais bērna tēvs.

 

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētās personas ārstējušās no narkotiku atkarības, tāpēc viņiem bijusi nozīmēta metadona programma. Proti, lai mazinātu tieksmi pēc narkotikām, viņiem lietošanai mājās bijis izrakstīts šis stiprais medikaments. Pēc sākotnējās informācijas, vecāki viegli pieejamā vietā bija atstājuši glāzi ar metadona paliekām. Brīdī, kad bērns bija atstāts istabā viens, viņš glāzi atradis un izdzēris tās saturu. Vecāki, kuri tobrīd atradušies citā istabā, izdzirdējuši bērna rīstīšanos. Ienākot istabā, viņi pamanījuši, ka bērns kļuvis zils un izsaukuši mediķus.

 

Jāpiemin, ka abi vecāki jau iepriekš vairākas reizes sodīti par zādzībām, kā arī par narkotiku lietošanu.

 

Šajā ģimenē audzis vēl viens bērns – trīs mēnešus vecs zīdainis. Ņemot vērā notikušo, bāriņtiesa viņu ir nogādājusi bērnu aprūpes namā.

 

Saistībā ar notikušo sākotnēji uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 141. panta otrās daļas – par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības dēļ, ja vainīgajam bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

Abas aizturētās personas šobrīd atrodas izolatorā un rīt tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

 

Cietušais puisītis šobrīd smagā stāvoklī atrodas slimnīcā un ārsti cīnās par viņa dzīvību.

 

2 COMMENTS

  1. bērns lūdzu saņemies tev visa dzīve vēl priekšā kuru mīlošu un saulainu nodzīvot,saņemies!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.