Home Nopietnāk Otrdien laiks krasi mainīsies; Jāņu dienā līs lielākajā daļā teritorijas

Otrdien laiks krasi mainīsies; Jāņu dienā līs lielākajā daļā teritorijas

0

Šodien laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars, kura ietekmē sagaidāms nedaudz mākoņains, bet tomēr vasarīgs laiks. Kurzemē būs pārsvarā skaidrs laiks, kamēr mākoņi un  lietus skars Vidzemi un Latgali, iespējams ducinās arī pērkons. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +21…+26°, vien piekrastē diena nebūs siltāka kā +17…+20°, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

 

 

Otrdien laika apstākļi krasi mainīsies. Virs Zviedrijas un Baltijas jūras izveidosies ciklons, kas strauji kļūs intensīvāks un virzīsies uz austrumiem. Tā dienvidu malas ietekmē Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas nesīs brāzmainu vēju un dažviet arī pērkona negaisu. Aiz šīs zonas ieplūdīs vēsāks gaiss no Skandināvijas. Gaisa temperatūra dienas laikā paaugstināsies līdz +17…+22°.

 

 

Nedēļas vidu – trešdienu un ceturtdienu – iezīmēs mainīgs mākoņu daudzums. Dienas gaitā veidosies gubu-lietus mākoņi, kas ik pa laikam, pārsvarā pēcpusdienā, nesīs īslaicīgu lietu, bet vietām arī pērkona negaisu. Gaiss dienā iesils vien līdz +13…+18°, bet naktīs atdzisīs līdz +9° valsts lielākajā daļā.

 

 

Jaunākā ECMWF skaitliskā prognožu modeļa dati norāda, ka Līgo un Jāņu dienās gaisa temperatūra pakāpesies vien līdz +15…+20°, bet Līgo naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz +7…+12°. Balstoties uz pašreiz pieejamo informāciju, Līgo naktī neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien atsevišķās vietās, savukārt Jāņu dienā līs jau teritorijas lielākajā daļā.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.