Home Nopietnāk Lūk, cik neaprakstāmi ātri izplatījās ugunsgrēks Londonas ‘Grenfell Tower’. FOTO

Lūk, cik neaprakstāmi ātri izplatījās ugunsgrēks Londonas ‘Grenfell Tower’. FOTO

0

Fotogrāfijās, kam piefiksēts to uzņemšanas laiks, redzams, cik ātri izplatījās milzīgā uguns nelaime. Vai tiešām tik lielu ēku,  ar ko viss ir kārtībā, kas ir droša, uguns varētu pilnībā aprīt trīs stundu laikā? Turklāt, pēc izsaukuma glābēji ieradās un uzsāka dzēšanas darbus jau pēc nepilnām desmit minūtēm.

Šie deviņi attēli ir uzņemti naktī uz 14. Jūniju un agrā tās pašas dienas rītā, kamēr milzīgā uguns nelaime plosīja ziemeļu Kensingtonā esošo 24 stāvus augsto dzīvojamo ēku „Grenfell Tower”. Ugunsgrēks izcēlās plkst. 12:54 pēc vietējā laika, kad tika zvanīts par aizdegušos dzīvokli, taču tā izplatījās pa visu ēku gan no ārpuses, gan iekšpuses neaprakstāmā ātrumā.

Pirmā fotogrāfija uzņemta aptuveni pusstundu pēc pirmā zvana glābējiem, un jau ir redzams, cik augstu ir uguns, ņemot vērā, ka tā izcēlās ēkas otrajā stāvā. Uguns ir jau pilnībā sagrābusi vienu ēkas pusi. Otrā fotogrāfija ir uzņemta plkst. 2:10 un redzams, cik ļoti šajā laikā uguns ir izpletusies. Tā burtiski aprijusi jau divas trešdaļas no ēkas. Pārējās septiņas fotogrāfijas uzņemtas secīgi plkst. 2:34, 3:08, 3:23, 3:44, 4:20, 4:43 un 5:16 un tajās redzams, cik ātri uguns izplatījās pa visu augstceltni.

Grenfell-tower-fire-971595

Rītausmā jau redzams, ka liesmas ir izdevies lielākoties apslāpēt, taču necaurredzamais dūmu mākonis ir milzīgs. Šobrīd ir apstiprināts, ka bojā gājuši 58 cilvēki, taču glābēju prognozes par galējo skaitli diemžēl ir skarbas.

Skotledjardas slepkavību un smagu noziegumu vecākais detektīvs, komandu vadītājs Stjuarts Kandijs to nosaucis par „korporatīvo slepkavību” un ir pārliecināts, ka tik veikti vairāki aresti. Viņš teica: „Mēs noskaidrosim, kas, kā un kāpēc tas notika. Noskaidrosim arī to vai ugunsgrēks izcēlies nejauši vai radīts tīši.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.