Home Nopietnāk Londonas glābējs atklāj skaudro patiesību, kādēļ augšējos stāvos neizglāba nevienu

Londonas glābējs atklāj skaudro patiesību, kādēļ augšējos stāvos neizglāba nevienu

0

 

‘Briesmīgākais bija bērnu kliedzieni. 172 cilvēki zvanīja, ka ir iesprostoti…’ Londonas glābēja stāsts.

 

Britu medijos atklātībā nonākusi pirmā saruna ar kādu no Londonas ugunsdzēsējiem, kurš trešdienas naktī piedalījās glābšanas darbos daudzdzīvokļu ēkā “Grenfell Tower”, kur dzīvību zaudēja vismaz 58 bet bezvēsts pazuduši vairāk nekā 70 cilvēki. Policija un glābēji jau brīdinājuši, ka upuru skaits var ievērojami pieaugt, un, visticamāk, visus mirušos identificēt nemaz nebūs iespējams.

‘Londonā bojā gājuši 150 cilvēki, daudzi no tiem bērni!’ Britu popzvaigzne Lilija Alena vairs nespēj klusēt

 

Glābējs, kurš riskēja ar savu dzīvību, lai glābtu 24 stāvu ēkā iesprostotos, šo pieredzi dēvē par traumatisku. Tas bija pārāk smagi pat vīram, kuram glābšanas darbi ir ikdiena.

 

damian-magee-grenfell-firefighter-1

 

Damjans Magī atklāj, kā kopā ar savu vienību caur degošajām ēkas paliekām lauzies pie iesprostotajiem. “Tas bija kā kara zonā,” viņš atklāj SkyNews. “Ēkas atliekas krita uz automašīnām. Visur bija dūmi. Lejup krita degošas ēkas atliekas.” Viņa vienībai nācās pabraukt mazliet nostāk no bīstamās ēkas.

 

“Es nevaru jums pateikt, cik daudzi cilvēki bija iesprostoti. Tas, ko es jums varu pateikt – kliedzieni. Bērnu kliedzieni. Jo īpaši es atceros viena mazuļa balsi, kas skanēja spalgāk kā citas bērnu balsis. Kliedzieni. Kliedzieni pēc palīdzības.” 

 

“Viņi redzēja, ka brauc ugunsdzēsēji. Viņi domāja, ka tur ir cerība. Bet mūsu kāpnes vienkārši nesniedzās tik augstu.” Magī arī apraksta brīdi, kad uzrunājis piecus gadus vecu zēnu, kurš kopā ar māti izkļuva no degošās ēkas. “Es vaicāju, no kura dzīvokļa viņi ir un vai tur kāds palika. Viņš atbildēja: “Tikai brālis. Bet viņš ir miris.””

 

“Mēs vienkārši nespējām noticēt tam, ko redzējām. Tas viss iedvesa bijību. Tas bija kā filmā.” Magī intervijā atklāja, ka kopumā 172 cilvēki zvanīja glābējiem, ka ir iesprostoti ēkā.

 

Viņš arīdzan atklājis, ka glābēju skābekļa baloni nav bijuši pietiekami ietilpīgi, lai sasniegtu ēkas augšējos stāvus. Viņi uzkāpuši tik augstu, cik vien varējuši, un vēl augstāk, nekā normālos glābšanas apstākļos viņi dotos.

 

“Šajā ēkā bija 24 stāvi. Lai uzkāptu tik daudzus kāpņu posmus, nesot ekipējumu, šļūtenes un visu pārējo, kas mums jādabū augšā, jūs nevarēsiet to izdarīt ar standarta elpošana aparātos pieejamo gaisa daudzumu.”

 

Augšējos stāvos iesprostotajiem cilvēkiem šādas intensitātes ugunsgrēkā praktiski nebija iespēju izglābties, ja vien viņi neevakuējās jau pašā nelaimes sākumā. Ēkas ugunsnedroša materiāla klātā fasāde uzliesmoja kā sērkociņš, stāvu pēc stāva ielaužoties arī ēkas iekšienē. Tiek lēsts, ka 1974.gadā būvētās, bet pērn atjaunotās ēkas 120 dzīvokļos kopā mitinājušies 400-600 cilvēki. Darbi pilnībā izpostītajā ēkā turpinās.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.