Home Nopietnāk Londonas izdegušā ‘Grenfell Tower’ iekšpuse: Dzīvokļi arī par 2,5 tūkstošiem mēnesī

Londonas izdegušā ‘Grenfell Tower’ iekšpuse: Dzīvokļi arī par 2,5 tūkstošiem mēnesī

0

Londonas uguns plosītajā ēkā, kas pagājušajā gadā tika renovēta par vairākiem miljoniem eiro, tika izīrēti dzīvokļi, kā mēneša īres maksa bija arī 2,5 tūkstoši eiro mēnesī, ziņo britu mediji.

Uz Limer Road esošais 24 stvāvu augstais „Grenfell Tower”, kas atrodas Ziemeļu Kensingtonā Londonas Rietumos, tika burtiski iznīcināts pēc milzīgās uguns nelaimes, kas aizsākās ēkas otrajā stāvā naktī uz 14. jūniju. Ēka tikusi uzcelta 1974. gadā un pērn – 2016. gada maijā tika pabeigta tās renovācija, kas izmaksāja teju 12 miljonu eiro. Atjaunošanas darbu laikā tika nomainīi logi, ēka nosiltināta un pārklāta ar alumīnija sajaukuma pārklājumu siltuma izolācijai.

Daļa ēkas bija izveidota kā sociālā māja, bet otra daļa kā privātie dzīvokļi – daļa piederēja privātīpašniekiem, bet daļu vietējā pašvaldība cilvēkiem izīrēja.  Dzīvokļi bija divu līdz četru istabu plaši un vienā stāvā atradās no četriem līdz sešiem šādiem mitekļiem. Vairumā privāto dzīvokļu bija divas guļamistabas. Pavisam nesen uz īri ticis izlikts kāds divu guļamistabu dzīvoklis 18. Stāvā, par kuru mēneša nomas maksa tika prasīta 2,5 tūkstošu eiro apmērā. 77 kvadrātmetru plašais dzīvoklis tika izīrēts mēbelēts un atradās aptuveni stāva vidū.

Grenfell-969010

Grenfell-flats-969011

Kāds cits divu guļamistabu dzīvoklis 15. stāvā pirms diviem gadiem pārdots par 280 tūkstošiem eiro. Pēc ēkas renovācijas jo īpaši augšējo stāvu dzīvokļi tika reklamēti kā mājīgi, ērti mājokļi, no kuru logiem paveras brīnišķīgs skats uz Londonu. Tika slavēts arī ēkas novietojums, jo tā atrodas vien piecu minūšu gājienā no slavenā Portobello tirgus un tuvu Vestfildas iepirkšanās centram.

Grenfell-969018

Grenfell-969088

Šobrīd zināms, ka ēkā dzīvoja cilvēki, kuri lielākoties bija kā viena cieša kopiena. Par mājām „Grenfell Tower” sauca daudzas jaunas ģimenes un arī gados vecāki cilvēki. Daudzi no ēkas iemītniekiem bija musulmaņi, kuri par laimi tonakt vēl bija nomodā, jo ievēroja Ramadānu. Ramadāna laikā musulmaņi dienas gaišajā laikā nedrīkst ne ēst, ne dzert, bet pēc pusnakts tas ir atļauts. Daudzi no viņiem paspēja ātri reaģēt uz uguns nelaimes izcelšanos un klauvēja pie kaimiņu durvīm, modinot cilvēkus un steidzinot pamest ēku. Cilvēki, kuri dzīvo tuvākajā apkārtnē, bija snieguši atbalstu, uzņemot bez pajumtes palikušos uz laiku apmesties savos mājokļos. Šobrīd aizvien aktīvi darbojas dažādas kopienas, centri un reliģiskās organizācijas, lai vāktu ziedojumus, apģērbu, pŗtiku, rotaļlietas un citas nepieciešamās lietas nelaimē cietušajiem.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.