Home Nopietnāk Kāpēc notika nelaime Londonā? Atklātas baisas nepilnības

Kāpēc notika nelaime Londonā? Atklātas baisas nepilnības

0

Bijušais Londonas ugunsdzēsības dienesta šefs ir kritizējis vairākas sistēmas nepilnības ēkā, kas veicinājušas nelaimes izplatību.

Džons Halls, kurš 30 gadus strādājis par ugunsdzēsēju un pēc tam bijis arī galvenā ugunsdzēsības dienesta virsnieks norādījis uz virkni veselības un drošības pārkāpumiem, kas rezultātā noveduši pie šīs briesmīgās nelaimes. Šobrīd ir apstiprināts, ka miruši ir 17 cilvēki, bet 78 ir ievainoti, no kuriem 20 atrodas kritiskā stāvoklī. Diemžēl tiek prognozēts, ka upuru skaits pieaugs.

Halls teica britu medijiem: „Protams, ir nepieciešama rūpīga izmeklēšana, lai noteiktu precīzi visus pārkāpumus, kas noveda pie šīs milzīgās nelaimes, un izmaiņas likumdošanā ir teju neizbēgamas. Šobrīd domāju, ka visprecīzāk nelaimes cēloņus var raksturot kā vairākas būtiskas sistēmas kļūdas.”

254531

„Briesmīgais ēkas apšuvums, ugunsdzēsības signalizācija, pārlieku niecīgās iespējas izkļūt no ēkas. Ja paraugāmies uz šīm lietām, redzam, cik tas viss bija nepilnīgs. 24 stāvu augstai ēkai vienas kāpnes u n viena lifta šahta. Ugunsdrošības plāni, riska novērtējums un strukturālie trūkumi, šķiet, tas viss veicināja nāves izplatību „Grenfell Tower”,” Halls atklājis.

Halls, kurš šobrīd ir diennakts avārijas riska un katastrofu centra „Resilience Advisors ” vadītājs teica: „Ātra vertikāla uguns izplatība ēkas ārpusē, apšuvumā – kā tas ir iespējams? Bildes un video redzams, ka uguns izplatās atsevišķos dzīvokļos, apēd visu ēku gan no iekšpuses, gan ārpuses tādā ātrumā. Ēkas reglaments to nedrīkst pieļaut. Tik nedrošu ēku nedrīkst nodot ekspluatācijā. Ir bijuši vairāki būtiski pārkāpumi.”

254532

Pagājušajā gadā, kad tika veikta rekonstrukcija, uzņēmums „Rydon”, kurš veica remontdarbus, ziņojis Kensingtonas un Čelsijas īres pārvaldības organizācijai (KCTMO), ka ēka ir pabeigta un ir izpildīti visi nepieciešamie kritēriji, lai tā atbilstu būvniecības standartiem, ugunsdzēsības drošības noteikumiem, kā arī veselības un drošības standartiem.

„Evakuācija. Ir jābūt plašākām iespējām izkļūt no ēkas. Ir jābūt vairākām ugunsdzēsības izejām, kas pat stundu var nodrošināt izkļūšanu no degošas ēkas. Te šīs ejas nebija izmantojamas teju uzreiz, tātad kaut kas tiešām nebija kārtībā. Ēka ir būvēta teju pirms 50 gadiem, taču par drošību jādomā vienmēr, jo īpaši šāda izmēra ēkās, kur uzturas tik ļoti daudz cilvēku.”

Grenfell-firefighters-969062

„Grenfell Tower”edzīvotāju asociācijas biedri atklājuši, ka jau 2013. gadā viņi ir sūdzējušies par ēkas nepilnībām, taču neviena no sūdzībām tā arī nesasniedza dzirdīgas ausis. Sūdzības bijušas arī pēc rekonstrukcijas veikšanas. Neuzklausītie iedzīvotāji prognozējuši, ka nelaime šajā ēkā bija neizbēgama, tas esot bijis tikai laika jautājums. Londonas mērs Sadiks Hans apstiprinājis, ka iepriekš tieš ir saņemtas iedzīvotāju sūdzības par šo māju. „Šis gadījums ir radījis milzīgas bažas, jo visā Londonā ir vēl ļoti daudz dažāda veida augstceltņu,” viņš piebildis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.